آخرین نامه های انجمن برادری

زندگی نامه ی کانر کنوی شخصیت اول بازی Assassins creed 3

زندگی نامه ی کانر کنوی شخصیت اول بازی Assassins creed 3

زندگی نامه ی کانر کنوی شخصیت اول بازی Assassins creed 3

زندگی نامه ی کانر کنوی شخصیت اول بازی Assassins creed 3

زندگی نامه ی کانر کنوی در بازی Assassins creed 3

کانر کنوی

 

کانر کن‌وی
روتون‌هن‌هاکه‌تون (انگلیسی: Ratonhnhaké:ton) که در ادامه با نام انگلیسی کانر کن‌وی (انگلیسی: Connor Kenway) شناخته می‌شد، یک اساسین دورگه سرخ‌پوست - سفید پوست در محفل اساسین‌های مستعمره‌نشین‌های سیزده‌گانه بود. این اساسین در دوره جنگ انقلاب آمریکا فعال بود و متولد قبیله موهاک مردم موهاک است. پدر اوهیثم کن‌وی، استاد اعظم محفل تمپلارهای آمریکای بریتانیا و خط خونی وی به اتزیو آئودیتوره و الطائر ابن لا احد می‌رسد. کانر همچنین از سمت پدری یکی از اجداد دزموند مایلز نیز می‌باشد.

مادر او کانیت‌زیو سابقه همکاری با محفل اساسین‌ها در دوره جوانی با آکیلیز داون‌پورت را داشت ولی پس از مدتی به بردگی انگلیسی‌ها گرفتار شد. او و دیگر بردگان در ادامه توسط تمپلارها نجات داده شدند. رهبر محفل تمپلارها، در آن زمان فقط کسب اعتماد بومیان را نیاز داشت و هویت محفل را فاش نکرد. به این ترتیب کانیت‌زیو پس از مدتی ارتباط با او، پسر هیثم را به دنیا آورد ولی مدتی بعد او را از خود طرد کرد. پس از ترک هیثم او متوجه شد که پدر بچه یک تمپلار بوده است. روتون‌هن‌هاکه‌تون اما در کودکی توسط چارلز لی و دیگر تمپلارها مورد توهین، آزار قومی و ضرب و شتم قرار گرفت و بی‌هوش شد. پس از به هوش آمدن، او شاهد سوخته شدن دهکده و مرگ مادرش در اثر همین فاجعه بود.

در نوجوانی، پس از صحبت با مادر قبیله و استفاده از توپ کریستالی با جونو صحبت کرد. این صحبت و دیدن پیش‌بینی از آینده باعث شد تا به محفل اساسین‌ها بپیوندد. در این زمان محفل از قبل نابود شده بود و فقط آکیلیز پیر و ناتوان از اساسین‌های کلونی‌نشین باقی مانده بود. آکیلیز ابتدا آموزش روتون را رد کرد ولی در ادامه متقاعد شد و آموزش‌های لازم را به او آموخت. به این ترتیب روتون تبدیل به یک اساسین شد و با راهنمایی آکیلیز شروع به بازسازی محفل نابود شده کرد. در این مسیر، بزرگ‌ترین دشمن وی محفل تمپلارها و اعضای آن از جمله پدرش هیثم بودند. روتون پس از ورود به بوستون، نام کانر را از آکیلیز دریافت کرد و برای ضربه زدن به تمپلارها، به جمع استقلال‌طلبان مستعمره‌نشین پیوست. پس از مدتی او به ایده استقلال مستعمره‌نشین‌ها علاقمند شد و داوطلبانه نیز به آن‌ها کمک می‌کرد. با این حال هدف اصلی او نابود کردن تمپلارهایی بود که در هر دو جبهه انگلیسی‌ها و استقلال‌طلبان نفوذ داشتند.

 اوایل زندگی 


کانر کن‌وی (Connor Kenway) با نام اصلی روتون‌هن‌هاکه‌تون (تلفظ بومی: رادون‌ها‌گه‌دون) در ۴ آوریل ۱۷۵۶ از مادری سرخ‌پوست به نام کانیت‌زیو و پدری انگلیسی به نام هیثم کن‌وی متولد شد. او ۹ ماه پس ار ارتباط مادرش با هیثم درحالی متولد شد که پدرش پیش از به دنیا آمدن او توسط مادر طرد شده بود. به این ترتیب روتون از کودکی بدون پدر و توسط مادرش زیو در دهکده کاناته‌سه‌تون از قبیله موهاک مردم موهاک رشد کرد. در دهکده، او با کودکان هم سن خود بزرگ شد، از جمله کاننتوکون و به عنوان یک بومی هم به زبان موهاک صحبت می‌کرد و هم زبان انگلیسی را از مادرش یاد گرفته بود. مادرش پس از تولد روتون بود که متوجه شد پدر بچه یک تمپلار بوده است و برای همین از اینکه پسرشان نیز مانند پدرش به شخصی جاه‌طلب تبدیل شود نگران بود.

کانر کن‌وی و مادرش
رادون‌ها‌گه‌دون در ۴ سالگی با مادرش صحبت می‌کند

روتون تا سن ۴ سالگی، زندگی شاد و کودکانه داشت و همراه با دیگر دوستانش زندگی می‌کرد. با این حال آن‌ها اجازه خارج شدن از محوطه حصاربندی شده دهکده را به خاطر جنگل وحشی نداشتند. در همین سن، زمانی که او مشغول جستجو در اتاق مادرش بود ناگهان کانیت‌زیو از راه رسید و از او پرسید دنبال چه چیزی است. روتون پاسخی نداشت و خوش‌شانس بود که دوستش به آنجا رفت و او را برای بازی صدا کرد. پس از این او از مادرش اجازه گرفت و همراه با بچه‌ها به بیرون از محوطه دهکده رفت تا بازی کند. در جریان بازی قایم‌باشک کانر ابتدا چشم گذاشت و پس از مخفی شدن بچه‌ها به دنبال آن‌ها گشت. پس از این نوبت یکی دیگر از بچه‌ها شد و روتون برای مخفی شدن بیش از حد از محل دور شد. در این زمان چند نفر از سفیدپوستان او را پیدا کردند و از او محل قبیله را پرسیدند. روتون نشان داد که انگلیسی می‌داند ولی موقعیت قبیله را نگفت. پس از این یکی از سفید‌پوستان او را گرفت و با حیوان خطاب کردن او و دیگر بومیان روتون را تحقیر کرد. پس از این او را ضرب و شتم کرد و با انداختن دستش دور گردن، او را بلند کرد و پرخاشگری ادامه داد. پس از اینکه سفیدپوست او را رها کرد، روتون از مرد نامش را پرسید و گفت وقتی بزرگ شد دنبالش خواهد آمد. مرد خود را چارلز لی معرفی کرد و از دیگر سفید پوست خواست بچه را بی‌هوش کند. پس از این ویلیام جانسون با قنداق تفنگ به سر روتون زد و او را بی‌هوش کرد.

روتون پس از مدتی با حالتی آشفته به هوش آمد و به سمت دهکده رفت ولی با کمال تعجب شاهد آتش و دود و خاکستر بود. او پس از این با فریاد به سمت دهکده دوید، جایی که بومیان در حال فرار از خانه‌هایشان بودند. او مادرش را در میان آن‌ها ندید و برای جستجو به خانه‌ها رفت. او درنهایت مادرش را زیر آوار پیدا کرد و تلاش کرد تا آوار را بردارد؛ با این حال، سنگین‌تر از آن بود که بتواند موفق شود. با آگاهی از زمان اندک باقی‌مانده تا فروریختن همه آوار، کنیت‌زیو به پسرش گفت دیگر تلاش نکند و اینجا را ترک کند. او در آخرین جمله‌ها به پسرش گفت که هیچ وقت خودش را تنها تصور نکند چون او دوستش دارد و همیشه درکنارش خواهد بود. روتون پس از این توسط یک بومی دیگر از محل خارج شد، درحالی که زیو در زیر آوار و آتش مدفون گردید. او از ۴ سالگی به بعد بدون پدر و مادر و توسط مادر قبیله بزرگ شد و بانی همه اتفاقات رخ داده را چارلز لی و افرادش می‌دانست.

کانر و جونو
رادون‌ها‌گه‌دون از طریق نکسوس با جونو صحبت می‌کند

در طول ۹ سال بعد که دهکده مجددا برپا شده بود، روتون به جوانی خودساخته تبدیل شده بود و در شکار و فرار و استفاده از موانع طبیعی در دویدن توانا شده بود. یک روز او و دوستش کاننتوکون در جنگل به تمرین شکار و استفاده از موانع طبیعی، مانند درخت و صخره و ... برای حرکت و دویدن می‌پرداختند. در این تمرین راتاهنکه‌تون که تجربه بیشتری داشت به کاننتوکون آموزش می‌داد. او به کاننتوکون آموزش داد چگونه در جنگل آزاد و حیات وحش منابع غذایی را از طریق شکار حیوانات یا استفاده از تله به دست آورد. پس از مدتی تمرین دویدن از موانع طبیعی و انجام چند شکار برای قبیله، ناگهان خرس بزرگی به کاننتوکون حمله‌ور شد که به عنوان نتیجه او سراسیمه پا به فرار گذاشت. او پس از این چند شکار کوچک انجام داد و منتظر راتاهنکه‌تون شد. مدتی بعد راتاهنکه‌تون که خرس را شکار کرده بود برگشت و دو نفر با هم به محوطه قبیله برگشتند. در قبیله راتاهنکه‌تون که به شدت نگران قبله بود و بیم آن را داشت که مستعمره‌نشین‌ها بار دیگر دست به حمله بزنند پس از صحبت با مادر قبیله، از توپ کریستالی استفاده کرد تا سرنوشت خود را ببیند. پس از استفاده از این گوی، او وارد محیط نکسوس شد و با یکی از افراد تمدن اولیه یعنی جونو صحبت کرد.

روتون در پیش‌بینی متوجه شد که قبیله‌اش در جریان درگیری‌های آینده مستعمره‌نشین‌ها و انگلیسی‌ها از بین خواهد رفت و هیچ شانسی برای جلوگیری از آن وجود ندارد. مگر آنکه روتون به محفلی بپیوندد که علامت آن به وی نشان داده شد. پس از پایان این پیش‌بینی، روتون با مادر قبیله در مورد علامت صحبت کرد و گفت چگونه می‌تواند به آن‌ها بپیوندد. پس از مدتی صحبت، مادر قبیله به روتون گفت نام این محفل اساسین‌ها است و برای پیوستن به آن باید به داون‌پورتبرود و با پیرمردی به نام آکیلیز داون‌پورت صحبت کند. او در ادامه وسایل ضروری را جمع و به روتون داد. به این ترتیب روتون با هدف نجات قبیله‌اش دهکده را ترک و برای پیوستن به محفل اساسین‌ها حرکت کرد.


پیوستن به محفل اساسین‌ها 


کانر و آکیلیز
رادون‌ها‌گه‌دون و آکیلیز داون‌پورت

روتون به عنوان یک موهاک فقط با اجازه مادر قبیله می‌توانست دره فرانتیر را ترک کند که این اجازه نیز به او داده شده بود. به این ترتیب او با یک کوله‌پشتی از دهکده خارج و مسیر خود را تا داون‌پورت ادامه داد. پیش از خروج از فرانتیر، روتون ناگهان در پشت سر خود شاهد تاختن چند اسب بود که چند سوار دنبال یک پیرمرد سواره دیگر بودند. پیرمرد در زمان نزدیک شدن به روتون از او خواست از سر راه کنار برود. به این ترتیب پیرمرد به فرارش ادامه داد کانر نیز در ادامه از همان مسیر فرانتیر را ترک کرد. پس از ترک فرانتیر، روتون اینک در داون‌پورت بود و به سمت عمارت پیرمردی که مادر قبیله از وی صحبت کرد حرکت نمود. او پس از این درب خانه را زد و منتظر ماند اما خبری نشد. با اصرار بیشتر، پیرمرد در را باز کرد و از او پرسید چه می‌خواد. او در پاسخ گفت به اینجا آمده تا توسط او آموزش ببیند. پیرمرد بلافاصله مخالفت کرد و در را بست. روتون که نمی‌توانست بدون نتیجه محل را ترک کند به اصرارش ادامه داد و از درب پشتی عمارت و در ادامه از درب بالکون نیز استفاده کرد تا پیرمرد را مجاب کند. پیرمرد اما س از این ناگهان درب بالکن را باز کرد و با عصایش روتون را زد و گفت اگر نمی‌خواهد که بمیرد باید اینجا را ترک کند.

روتون پس از این مجبور شد از اصرارش دست بردارد ولی او بازهم قصد رفتن نداشت و در شب بارانی، برای استراحت به اصطبل عمارت رفت. او کوله‌اش را باز کرد و روی اون خوابید تا اینکه توسط چند راهزن از خواب بیدار شد. او با این افراد مبارزه کرد تا اینکه پیرمرد خودش را به محل رساند و به او در کشتن راهزنان کمک کرد. پیرمرد که آکیلیز نام داشت پس از این به روتون گفت قبل از اینکه به عمارت بیاید از شر بدن‌های راهزنان خلاص شود. پس از این، روتون وارد عمارت شد و در اولین اقدام وقتی خواست روی صندلی مقابل آکیلیز بنشیند، ناگهان صندلی شکست و روی زمین افتاد. او برای این از آکیلیز عذرخواهی کرد ولی آکیلیز گفت نیازی به معذرت‌خواهی نیست و ساختمان اصولا چیزی به ویران شدنش نمانده. پس از اینکه کانر از او پرسید چرا عمارت را تعمیر نمی‌کند، آکیلیز گفت پولی ندارد و تنها است. او سپس از روتون نامش را پرسید و گفت برای چه به دیدن او آمده است.

کانر و آکیلیز
رادون‌ها‌گه‌دون و آکیلیز تابلو تصاویر تمپلارها را نگاه می‌کنند

روتون به آکیلیز گفت که یک "روح" او را به سمت یک سمبل هدایت کرد. سمبلی که به گفته مادر قبیله متعلق به محفل اساسین‌ها بود و بر همین اساسین به دیدن آکیلیز آمده بود تا به پیشگویی عمل کرده باشد. آکیلیز به روتون توضیح داد که این اولین بار نیست و درگذشته نیز یک اساسین به نام اتزیو آئودیتوره به جونو صحبت کرده بود. او سپس ماهیت و ریشه درگیری اساسین‌ها با تمپلارها، یعنی مبارزه مبارزان برای آزادگی انسان‌ها با مبارزان برای تحت کنترل درآوردن انسان‌ها را توضیح داد. آکیلیز گفت که درگذشته یک اساسین استاد و مربی محفل بوده است. پس از این آکیلیز اتاق مخفی در عمارتش را به روتون نشان داد. این اتاق که با راه‌پله به زیرزمین منتهی می‌شد یک محل تمرینی محسوب می‌شد. در این محل همچنین یک دست لباس اساسین و یک جفت خنجر پنهان وجود داشت. آکیلیز پس از این از روتون خواست تابلو روی دیوار را تماشا کند که چهره‌های ارشد محفل تمپلارها در آن وجود داشت. ویلیام جانسون، بنجامین چرچ، جان پیتکرن، توماس هیکی، نیکولاس بیدل، چارلز لی و درنهایت پدرش هیثم کن‌وی که استاد اعظم محفل تمپلارها بود. به گفته آکیلیز همه این تمپلارها باید کشته شوند، به خصوص پدرش هیثم.

آکیلیز پس از این او را به شاگردی پذیرفت و آموزش او را آغاز کرد.


قتل عام بوستون 


کانر در بوستون
رادون‌ها‌گه‌دون و آکیلیز در بوستون با هیثم کن‌وی مواجه می‌شوند

پس از چند ماه آموزش جدی، آکیلیز و روتون به بوستون رفتند تا برای تعمیر عمارت هاومستد منابع تهیه کنند. پس از رسیدن به بوستون، آکیلیز مقداری پول داد تا او بتواند از فروشگاه منابع موردنیاز را تهیه کند. او در ادامه گفت در شهر نیاز هست تا نام دیگری را برگزیند؛ پس از این بود که نام پسر مرحومش یعنی کانر را برای روتوهانکه‌تون انتخاب کرد. پس از این کانر به فروشگاه رفت و منابع مورد نیاز را خریداری کرد. در ادامه و زمانی که او شاهد اعتراضات مردم بود به آکیلیز پیوست و شاهد وقوع رویداد تاریخی قتل عام بوستون شد که توسط سربازان بریتانیایی انجام می‌شود. کانر در میان جمعیت پدرش هیثم را دید و به آکیلیز اطلاع داد. آکیلیز گفت بله همینطور است و هرجا که هیثم باشد، دردسر نیز پیدا خواهد شد. او سپس به کانر گفت پدرش را زیر نظر داشته باشد. در این زمان هیثم یک مامور خصوصی را به سمت کوچه فرستاد و کانر نیز این شخص را تعقیب کرد. در ادامه مامور به پشت بام رفت و درست در لحظه‌ای که قصد تیراندازی به میان جمعیت معترض را داشت کانر از پشت خود را رساند و مامور را را کشت. متاسفانه اما برای کانر، در طرف دیگر میدان، چارلز لی حضور داشت و ماموریت نیمه‌تمام را به سرانجام رسانید. او پس از تیراندازی هوایی باعث تشنج اوضاع و به گلوله بسته شدن مردم توسط سربازان بریتانیایی شد. کانر که در این زمان روی پشت بام بود توسط هیثم به عنوان شروع‌کننده ماجرا معرفی شد و پس از این تحت تعقیب قرار گرفت.

در این زمان که کانر مشغول فرار از سربازان شهر بود، آکیلیز از دوستش ساموئل آدامز خواست تا کانر را پیدا کرده و وی را نجات دهد. پس از مدتی فرار او توسط ساموئل آدامز شناسایی شد. ساموئل پس از این خود را به کانر معرفی کرد ولی کانر که تاکنون آدامز را ندیده بود اعتمادی نیز به او نداشت. با این حال آدامز توضیح داد که به درخواست آکیلیز قصد کمک به کانر را دارد. او به کانر نشان داد که چگونه می‌تواند بدنامی خود را کاهش دهد تا بتواند با خیال راحت از میان سربازان عبور کند. او چند راه از جمله از بین بردن آگهی و پرداخت پول برای تبلیغات به سودش را به کانر نشان داد. آدامز همچنین گفت که می‌تواند برای دیده نشدن از شبکه تونل‌ها زیرزمینی فری‌میسون‌ها استفاده کند. این تونل‌ها که در عمق شهر بوستون به شکل شبکه دقیقی گسترده شده بود می‌توانست در رفت و آمد کانر بدون دیده شدن توسط سربازان کمک کند. آدامز شخصا برای نشان دادن یک مسیر تونل با کانر همراه شد. او در ادامه کانر را به یک کشتی رساند تا او را به داون‌پورت ببرد.

کانر پس از رسیدن به هاومستد، با عصبانیت با آکیلیز برخورد کرد و گفت چرا او را در چنین حادثه‌ای ترک کرده است؟ آکیلیز با آرامش گفت یک روز تجربه ارزشمندتر از چندین ماه آموزش است. آکیلیز پس از این دو خنجر پنهان به کانر دا و به شکل غیررسمی موفقیت او در این یک روز تجربه را تبریک گفت.


تبدیل شدن به یک اساسین 


کانر در هاومستد
گادفری از کانر برای نجات تری تشکر می‌کند

اندکی پس از رسیدن کانر به هاومستد، زمانی که او و آکیلیز در عمارت نشسته بودند ناگهان با یک مرد پریشان که با شدت هرچه تمام تر درخواست کمک می‌کرد مواجه شد. کانر پس از این بیرون رفت و فهمید دوست این مرد در رودخانه گرفتار شده و تا پیش از سقوط او از آبشار باید نجات پیدا کند. کانر به سرعت برای نجات مرد حرکت کرد و از آنجایی که مهارت بالایی در دویدن آزاد داشت، با کمک تنه درختان خود را به بالای سر مرد گرفتار رساند و پس ازشیرجه در رودخانه او را از آب بیرون آورد. این دو مرد که خود را گادفری و تری معرفی کردند شدیدا از کانر برای اینکار تشکر کردند. این دو سپس گفتند قصد راه‌اندازی آسیاب در داون‌پورت را دارند که در پیدا کردن زمین خوب نیز کانر کمک‌شان کرد. پس از این کانر مردی به نام لنس اودانل را نجات داد که واگن چوبی‌اش واژگون شده بود و جانش توسط مزدوران تهدید می‌شد. پس از نجات، این مرد گفت نجار است و نیاز به یک محل برای کارش دارد که کانر به او نیز کمک نمود. به این ترتیب در داون‌پورت، کانر اینک شرکای تجاری و مفیدی را پیدا کرده بود که با او محصولات چوبی و غذایی معامله می‌کردند.

آکیلیز در ادامه از کانر خواست با او به اسکله کوچک داون‌پورت بیاید تا "یک دارایی" را نشان دهد. پس از رسیدن، آکیلیز به کانر ویرانه کشتی آکویلا را نشان داد و گفت در گذشته این کشتی متعلق به اساسین‌ها بوده است. او سپس با کانر به سمت کلبه کوچکی که در نزدیکی آنجا بود رفت. پس از ورود به کلبه، کانر با روبرت فالکنر ملاقات کرد که در گذشته دستیار اول کشتی آکویلا بود. کانر پس از این از طرف آکیلیز مامور شد تا کشتی آکویلا را تعمیر کند. پس از پیشنهاد پرداخت پول و به دست آوردن منابع برای این کار، فالکنر با خوشحالی پذیرفت و گفت پس از تعمیر خدمه و آذوغه آن را فراهم خواهد کرد. شش ماه بعد کشتی کاملا تعمیر شده بود و کانر نیز در این مدت آموزش خود را زیرنظر آکیلیز ادامه می‌داد. فالکنر پس از این از کانر خواست تا سوار کشتی شود و اولین سفر دریایی خود را تجربه کند. فالکنر قصد رفتن به تاکستان مارتا را داشت تا برای کشتی توپ‌خانه خریداری کند. کانر در یان سفر با کشتیرانی آشنا شد و با راهنمایی فالکنر خود عرشه را به دست گرفت.

کانر و لباس اساسین
کانر لباس اساسین را از آکیلیز دریافت می‌کند

در تاکستان مارتا، کانر و فالکنر وارد یک مهمان‌خانه شدند؛ جایی که فالکنر با آماندا بایلی مواجه شد، زنی که سال‌ها قبل و پیش از اینکه او اساسین شود قول ازدواج داده بود ولی پس از آن ناگهان ناپدید شد. آماندا در این زمان از اینکه فالکنر حتی او را به یاد نمی‌آورد عصبانی بود. در همین محل فالکنر با دو دوست قدیمی‌اشریچارد و دیوید کلاترباک نیز ملاقات کرد و از آنجایی که آن‌ها را به یاد داشت پیشنهاد همکاری در کشتی آکویلا را داد. در سوی دیگر، کانر با دو تمپلار، یعنی بنجامین چرچ و نیکولاس بیدل مواجه شد و به عنوان یک اساسین تازه‌کار از آن‌ها در مورد چارلز لی پرسید. با این حال فالکنر و بایلی پس از اوج گرفتن حرف‌ها درگیری را پایان دادند. فالکنر پس از خرید توپ‌خانه و استخدام دو نفر بار دیگر همراه با کانر وارد کشتی شد. این بار او از کانر به عنوان ناخدای کشتی خواست تا توپ‌ها را امتحان کند و نحوه شلیک آن‌ها را آزمایش کند. پس از این آکویلا و خدمه‌اش به سمت داون‌پورت حرکت کردند.

در بازگشت، کانر با یک مرد مست مواجه شد که از جواهرات مخفی ویلیام کید صحبت می‌کرد. او گفت نقشه این گنجینه را می‌داند چگونه به دست بیاورد ولی در قبال آن باید چند "خرده ریز" از فرانتیر بیاورد. کانر پس از این در جستجوی این آیتم‌ها بود و پس از دادن آن به این مرد می‌توانست به قسمتی از نقشه دست پیدا کند. پس از اینکه کانر درنهایت وارد عمارت آکیلیز شد، پیرمرد کانر را متهم کرد که چرا برای این مدت رفتن حتی یک خداحافظی هم نکرده بود. با این حال آکیلیز از کانر خواست به اتاق زیرزمین بیاید تا در آنجا لباس اساسین خود را دریافت کند. آکیلیز گفت معمولا در زمانی که یک شخص رسما اساسین می‌شود یک مراسمی برگزار می‌شود ولی هردو می‌دانند که هیچ کدامشان از این مدل آدم‌ها نیستند. کانر پس از این لباس اساسین را پوشید و آکیلیز به سادگی، رسما او را عضوی از محفل اساسین‌ها اعلام کرد.


ماجراجویی در خشکی و دریا 


پس از اینکه کانر رسما یک اساسین شد، آکیلیز او را با یک سلاح دیگر به نام طناب دارت آشنا کرد. سلاحی که به گفته او توسط شائو ژون اساسین چینی استفاده می‌شد. کانر پس از این در فرانیر، داون‌پورت و با آکویلا در دریا می‌توانست به جستجو و کاوش بپردازد. او به یک انجمن شکار پیسوت که در پی یک پلنگ سیاه وحشی بودند. کانر پس از این موفق شد پلنگ را شکار کند و اعتباری در این زمینه کسب کند. او پس از این با دنیل بون دوست شد که یک جستجوگر و سیاح بود و از خاطرات خود در سفرها صحبت کرد.

کانر کن‌وی در بوستون
کانر از وارن و پرودنس به داون‌پورت دعوت می‌کند

در فرانیر او با یک زوج کشاور وارن و پرودنس آشنا شد. آن‌ها توسط مزدوران تحت حمله بودند چون محصولاتشان را به آن‌ها نمی‌دادند. کانر پس از نجات از این دو دعوت کرد تا مزرعه‌شان را در داون‌پورت راه‌اندازی کنند، جایی که در حال رشد و شکوفایی است و در صورت حمله نیز می‌تواند روی کمک او حساب کنند. هیثم پس از این مهارت‌های دیگری مثل جیب‌بری را کسب کرد و در بوستون نیز به مشخص کردن نقشه تونل‌ها پرداخت. در سال ۱۷۷۳، کانر با کشتی آکویلا در امتداد ساحل شرقی حرکت کرد و در یک نبرد دریایی کوچک از کشتی تجاری ناخدا هندرسون دفاع کرد. او همچنین به باهاما رفت و کشتی متعلق به تمپلارها، ویندمیر را نابود کرد.

آکویلا با کاپیتان خود کانر و دستیار اول آن یعنی فالکنر بار دیگر به تاکستان مارتا رفتند و این بار به تحقیق در مورد کشتی‌هایی که کاروان‌های تجار را تهدید می‌کرد پرداختند. پس از مدتی آن‌ها تصمیم گرفتند یک کشتی بازرگانی را اسکورت کنند و در ادامه به کشتی‌های مهاجم آتش گشودند. زمانی که این کشتی‌ها اقدام به انداختنمین‌های دریایی کردند، فالکنر از کانر خواست حواسش به مین‌ها باشد و سریعا با شلیک گلوله آن‌ها را قبل از رسیدن منفجر کند. در ادامه سفر، آن‌ها متوجه شدند که دژ دریایی فونیکس به تسخیر مهاجمین درآمده و از همین رو مجبور به شلیک به آن شدند. در یک درگیری سخت درنهایت آکویلا از نبرد سربلند بیرون آمد و دژ را منهدم کرد. فالکنر در این زمان استدلال کرد که تمپلارها پشت این حملات قرار داشتند ولی کانر گفت بهتر است به خانه برگشت و در این مورد تصمیم گرفت.

مدتی بعد کانر تصمیم گرفت گنجینه مخفی ویلیام کید را پیدا کند. به این ترتیب کانر و فالکنر با آکویلا به محل‌های پیدا شده توسط کانر می‌رفتند و پس از لنگر انداختن، فالکنر با قایق کانر را به ساحل می‌رساند. اولین جایی که این دو برای جستجو رفتند فورت والکات بود. در طول زمانی که کانر به قلعه نفوذ کرده بود، فالکنر به آکویلا برگشته بود و کشتی را برای حرکت به محض رسیدن کانر آماده نگه داشته بود. کانر در نهایت پس از پایان این ماموریت با اولین پازل از نقشه گنج به آکویلا برگشت و به هاومستد رفت.


انقلاب آمریکا مهمانی چای بوستون 


کانر کن‌وی در داون‌پورت هاومستد
کانر تبر خود را به نشانه شروع جنگ با تمپلارها به ستون خانه آکیلیز می‌کوبد

در ادامه همین سال، در سال ۱۷۷۳، کاننتوکون به داون‌پورت رفت، جایی که کانر توانست پس از مدت‌ها دوست دوران کودکی‌اش را ملاقات کند. کاننتوکون به کانر گفت که ویلیام جانسون پس از کسب اجازه از کنفدراسیون ایروکی‌ها قصد خرید زمین‌های قبیله‌شان را دارد. کانر که شدیدا عصبانی بود قصد مقابله به مثل را داشت ولی آکیلیز از او خواست با احتیاط عمل کند و به خاطر داشته باشد تمپلارها چقدر قدرتمند هستند. کانر اما از آنجایی که می‌دانست راه حل دیپلماتیک بی‌فایده است به عنوان یک رسم تبر خود را به ستون خانه کوبید؛ این عمل نشانه شروع جنگ در قبایل سرخ‌پوست است. کانر پس از این رسم را توضیح داد و گفت تبر برداشته نمی‌شود تا زمانی که خطر رفع شود. آکیلیز پس از این گفت این کار را روی تنه درخت انجام می‌داد به جای آنکه به عمارت او خسارت بزند!

وقتی که کانر آنجا را ترک کرد، در همان محدوده با زنی مجروح مواجه شد که میریام نام داشت. او میریام را به عمارت برد و پس از این او توسط آکیلیز مداوا شد. کانر گفت این زن به خاطر شکار در محل مجروح شده و قصد دارد آن شکارچیان را پیدا کند. آکیلیز در این زمان به او توصیه کرد از طناب دارت برای این کار استفاده کند. پس از پایان این ماموریت کانر به هاومستد برگشت و با میریام توافق کرد که برای شکار در زمین‌هایشان باید حقوق مالک رعایت شود.

کانر و مهمانی چای بوستون
کانر و استفان چافیا به همراه دیگر میهن‌دوستان بسته‌های چای را به آب می‌ریزند

کانر در ادامه به بوستون برگشت و برای پیدا کردن نام ویلیام جانسون از آدامز کمک خواست. جانسون در پی جمع‌آوری یک مبلغ بسیار عظیم برای خرید بیشتر زمین‌های سرخپوستان بود و کانر نیز با اطلاعی که از دوستش کاننتوکون گرفته بود قصد متوقف کردن او را داشت. کانر و آدمز پس از این به مسافرخانهویلیام مولینکس رفتند؛ جایی که آن‌ها با استفان چافیا نیز آشنا شدند. آدامز پیشنهاد کرد بهترین راه از بین بردن درآمد افسانه‌ای جانسون در خصوص تجارت قاچاق چای‌های انگلیسی است. پس از این کانر به همراه دیگر دوستانش منتظر تصمیم جمعی بودند. در این زمان آدامز در یک خانه قدیمی در جنوب شهر به مناظره می‌پرداخت و پس از پایان به کانر گفت که نقشه‌اش برای از بین بردن بسته‌های چای چگونه باید اجرا شود. کانر پس از این با این افراد که نام پسران آزادی را روی خود گذاشته بودند برای از بین بردن بسته‌های چای به اسکله بوستون رفتند. در این زمان که برخی از مردم نیز برای کمک به معترضان به روی عرشه کشتی‌ها آمده بودند و بسته‌ها را در آب می‌ریختند، جانسون و دیگر تمپلارها از دور فقط می‌توانستند شاهد این اتفاق باشند. کانر و استفن چافیا نفرات اصلی بودند و گاهی نیز مجبور به درگیری با سربازان می‌شدند. در پایان، چافیا آخرین بسته چای را نیز به کانر داد تا شخصا به آب بیاندازد. کانر نیز بسته را در زمانی که در چشمان جانسون نگاه می‌کرد به آب انداخت.

با دیدن مخالفت مردمی علیه تمپلارها، کانر شروع به کمک به مردم ستم‌دیده و افرادی که حامی‌شان بودند کرد. او پس از این دو نفر از این حامیان، یعنی دانکن لیتل و کلیپر ویلکینسونرا از دو منطقه دیگر بوستون در محفل اساسین‌ها جذب کرد. این دو درکنار استفن چافیا، به عنوان اساسین‌های زیرمجموعه کانر در ماموریت‌ها به او کمک می‌کردند ویا اینکه کانر آن‌ها را به ماموریت‌های مستقل می‌فرستاد. کانر پس از این به هاومستد برگشت و موضوع به آب ریخته شدن بسته‌های چای را به آکیلیز گفت. کانر به آکیلیز گفت این کار باعث می‌شود تا دیگر جانسون نتواند پول لازم برای خرید زمین‌ها را داشته باشد و خطر او رفع شده است. در حالی که آکیلیز به درستی یادآوری کرد چنین کارهایی تمپلارها را از حرکت بازنمی‌دارد.

کانر پس از این نوریس معدن‌چی را پس از آنکه مورد حمله چند سرباز مست قرار گرفته بود نجات داد و از او برای زندگی و کار به داون‌پورت دعوت کرد. کانر و نوریس در ادامه دوستان نزدیکی شدند و با کمک کانر، نوریس با میریام ازدواج کرد. کانر همچنین دکتر لیل وایت را نیز برای زندگی به هاومستد دعوت کرد. به این ترتیب هاومستد هر روز شاهد ورود افراد جدید به خود می‌شد و درنهایت نیز با افزایش جمعیت یک مسافرخانه توسط اولیور و کورین در آن تاسیس شد.

در سال ۱۷۷۴، اما جانسون بار دیگر به قبیله رفت و گفت پول مورد نیاز برای خرید زمین‌ها را فراهم کرده است. کاننتوکون پس از این بار دیگر به داون‌پورت رفت و این اخبار را به دوستش داد. او گفت جانسون همین الآن در جانسون هال در حال صحبت با مردمش است. پس از این کانر با عصبانیت به فرانتیر رفت تا با نفوذ به جانسول هال، کار ویلیام جانسون را یکسره کند. پس از نفوذ به محل، او شاهد مذاکره جانسون با رهبران قبایل در خصوص خرید زمین‌هایشان بود. با این حال بیشتر رهبران قبایل با فروش زمین‌هایشان مخالف بودند و گفتند اگر درگیری جدیدی پیش بیاید با نیروهای متحدشان از خود دفاع خواهند کرد. جانسون اما بر تصمیمش اصرار کرد و گفت این بهترین روش برای دفاع از آن‌ها است و اگر نپذیرند زمین‌ها را بفروشند او رهبران قبایل را خواهد کشت. جانسون اما پیش از آنکه بخواهد تصمیم خود را عملی کند، کانر در یک غافلگیری جانسون را با خنجر پنهان به قتل رساند. جانسون قبل از مرگش و در آخرین صحبت به کانر گفت قصدش حفاظت از مردم سرخ‌پوست بوده و اتفاقی که اینک افتاد باعث درگیری بیشتر و شدیدتر میان مستعمره‌نشینان با مردم قبایل خواهد شد.

در ادامه همین سال، کانر برای پیدا کردن دومین پازل نقشه گنج کید به جزیره Dead Chest رفت. پس از این کانر موقعیت سومین پازل را نیز به دست آورد و از آنجا خارج شد. همچنین کانر پس از این به جنگ‌های کروس کشتی راند و موفق به پیدا کردن شمشیر ویلیام کید از یک هرم مایایی شد.

شعله‌ور شدن جنگ انقلاب 


کانر کن‌وی و پل ریویر
کانر و پل ریویر سران استقلال‌طلب را از حمله انگلیسی‌ها باخبر می‌کنند

یک سال بعد، پیکی به هاومستد آمد و از کانر خواست به مردی به نام پل ریویر کمک کند. کانر اما درخواست کمک را رد کرد و گفت از اول هم کمک به پسران آزادی اشتباه بود. آکیلیز پس از این به کانر گفت در این نامه از جان پیتکرن هم نام برده شده است. درگیر بودن یک تمپلار در این ماجرا باعث تغییر نظر کانر شد. کانر پس از این به دیدن ریویر رفت ولی خیلی زود از اینکه خبری از پیتکرن نبود ناامید شد. ریویر اما از کانر درخواست کمک کرد و گفت بریتانیای‌ها درحال راهپیمایی به لکزینگتون هستند و هدف‌شان دستگیر کردن ساموئل آدامز، جان هنکاک و برخی دیگر از سران استقلال‌طلبان است. کانر و ریویر پس از این شبانه با یک اسب به محل اقامت این افراد رفتند و موضوع حرکت انگلیسی‌ها را شرح دادند. پس از رساندن پیغام به چند خانه، آن‌ها متوجه شدند که در یکی از خانه‌ها انگلیسی‌ها در کمین‌شان بودند. این دو پس از این از محل فرار کردند و خود را به خانه ساموئل پرسکات رساندند و او را نیز از نزدیک بودن حمله بریتانیایی‌ها به سران ارتش قاره‌ای آگاه کردند.

پس از هشدار به پرسکات، کانر و ریویر به لکزینگتون و منزل هنکاک رفتند و با هنکاک و ساموئل آدامز ملافات نمودند. آن‌ها خبر را اطلاع دادند و اینکه حتما باید آدامز و هنکاک از لکزینگتون خارج شوند. پس از این کانر به قصد مواجه شدن با پیتکرن برای کمک به میهن‌پرستان به نبرد لکزینگتون رفت. با ورود کت‌قرمزهای انگلیسی به لکزینگتون، پیتکرن خطاب به شورشیان از آن‌ها خواست هرچه سریع‌تر آنجا را ترک کنند. بسیاری از میهن‌پرستان پس از این از لکزینگتون فرار کردند و قوای پیتکرن نیز به حرکت خود ادامه دادند. با این حال بازماندگان اندک میهن‌پرستان تلاش می‌کردند حرکت انگلیسی‌ها را متوقف کنند. تعداد کمی از میهن‌پرستان در این زمان و با هدایت کانر، از سمت دیگر رودخانه با جای گیری و شلیک به انگلیسی‌ها تا حد زیادی موفق به متوقف کردن انگلیسی‌ها شدند و اجازه عبور از پل را نمی‌دادند. کانر با تقسیم شبه‌نظامیان به سه بخش در طرفین پل و مقابل پل بسیاری از انگلیسی‌ها را از بین برد و در نهایت باعث شد تا پیتکرن فرمان عقب‌نشینی قوایش را بدهد.

پس از لکزینگتون، نیروهای بریتانیا در عقب نشینی به کنکورد رفتند. پس از این جان پارکر نامه‌ای به کانر داد تا به دست جیمز برت برساند و او را از این موضوع مطلع کند. با رسیدن کانر، برت ابتدا صحبت کانر را باور نکرد و به حساب قهرمان بازی یک جوان عادی گذاشت ولی پس از مطالعه نامه مطمئن شد که کانر برای کمک به آنجا آمده است. هنگامی که نیروهای انگلیسی به کنکورد رسیدند، برت از کانر خواست تا تعقیب جان پیتکرن را رها کرده و با فرماندهی نفرات جلوی حرکت انگلیسی‌ها را بگیرد. کانر نیز با فرماندهی خود در نبرد کنکورد باعث پیروزی میهن‌پرستان و عقب‌نشینی انگلیسی‌ها شد که در ادامه با قدردانی برت مواجه گردید.

گرچه کانر در دو نبرد همراه با استقلال‌طلبان بود ولی هنوز به هدف اصلی خود، یعنی کشتن پیتکرن نرسیده بود. پس از این کنگره قاره‌ای در شهر قبلادلفیا برگزار شد و کانر به همراه ساموئل دامز در آن شرکت کرد. موضوع جلسه، تشکیل ارتش قاره‌ای به فرماندهی جورج واشنگتن بود. در این محل، کانر زمانی که چارلز لی را دید به سمت او رفت تا با وی درگیر شود ولی پیش از اینکار آدامز او را متوقف کرد. پس از این کانر و آدامز حضوری با واشینگتن ملاقات کردند. کانر در ادامه از آدامز در مورد پیتکرن پرسید که او درپاسخ گفت فرمانده پیتکرن در حال حاضر در اردوگاه بریتانیایی‌ها در بنکر هیل حضور دارد. آدامز پس از این نامه‌ای به کانر داد تا با دادن آن به ژنرال پتنام بتواند به ارتش قاره‌ای کمک کند. پیش از رفتن، کانر بار دیگر گفت الان بهترین وقت برای کشتن چارلز لی است ولی آدامز در پاسخ گفت باید برای یک زمان بهتر از این صبر کرد.

کانر در نبرد بنکرهیل
کانر در جریان نبرد بنکرهیل با ایزرائیل پتنام صحبت می‌کند

کانر پس از این به بنکر هیل رفت، جایی که نیروهای قاره‌ای به فرماندهی ژنرال پتنام با نیروهای انگلیسی درگیر بودند. کانر با نشان دادن نامه پیشنهاد همکاری‌اش برای کشتن ژنرال پتنام را داد. با این حال پتنام در بوستون مانده بود و برای خروج از شهر و پیوستن به اردوگاهش، ابتدا کانر باید ناوهای پشتیبان انگلیسی را در بندر بوستون از کار می‌انداخت. کانر پس از این چند کشتی اصلی نیروی دریایی بریتانیا را پس از نفوذ به آن‌ها منهدم کرد و از انجا گریخت. با ادامه شرایط، پیتکرن مجبور شد به بنکر هیل و اردوگاه بریتانیایی‌ها برگردد. کانر نیز این زمان را بهترین فرصت برای کشتن پیتکرن می‌دید و برای همین موضوع، بر دیگر به بنکر هیل رفت.

پس از صحبت با پیتکرن در ارتش قاره‌ای، کانر با دوربین موقعیت پیتکرن در پشت نیروهای انگلیسی را دید و تلاش کرد از پشت خطوط دشمن به اردوگاه نفوذ کند. کانر بدون دیده شدن و از طریق مخفی‌کاری به پشت نیروهای بریتانیایی رسید؛ جایی که اردوگاه فرماندهی پیتکرن و سربازانش در آن مستقر بودند. کانر باز هم با روش مخفی‌کاری خود را از دید دشمن پنهان و از طریق بالا رفتن از درختان و صخره‌ها، خود را به بالای یک درخت مشرف به پیتکرن رساند. او سپس با روش Air Assassinate و خنجر پنهان پیتکرن را به قتل رساند. پیتکرن در آخرین صحبتش به کانر گفت قصد داشته تا همچنان قضیه شورشیان را با مذاکره و امتباز دادن حل کند؛ اینکه چرا باید انگلیسی‌ها اجازه بدهند آنچه به سختی بسیار زیاد به دست آمده به راحتی از دست برود. او کانر را به خاطر کشتنش نفرین کرد و مرد. کانر پس از این یک نامه از او به دست آورد که نقشه تمپلارها برای قتل جورج واشنگتن را توضیح می‌داد. او پس از این نیروهای انگلیسی را پشت سر گذاشت و با ورود به اردوگاه ارتش قاره‌ای، نامه را به ژنرال پتنام نشان داد.

حفاظت از جورج واشنگتن 


با آگاهی از نقشه تمپلارها، کانر تحقیقاتش پیرامون توطئه آن‌ها برای ترور جورج واشنگتن را شروع می‌کند ولی به پیشرفت زیادی دست نمی‌یابد. در این میان اما او به یک توطئه دیگر در مورد به خطر افتادن بودجه ارتش قاره‌ای پی می‌برد و برای برطرف کردن این توطئه، بار دیگر به عرشه آکویلا بازمی‌گردد. او پس از این یک نبرد دریایی با HMS Dartmoor انجام می‌دهد و اجازه رسیدن این کشتی به بوستون را نمی‌دهد.

کانر و توماس هیکی
کانر و توماس هیکی به جرم قاچاق دستگیر شدند

در سال ۱۷۷۶ درنهایت آکیلیز با یکی از متحدانش به نام بنجامین تال‌مج ارتباط برقرار کرد و در زمینه جلوگیری از ترور واشنگتن به کانر کمک کند. تال‌مج پس از مدتی تحقیق به داون‌پورت آمد و به کانر گفت شواهدی از یک گروه جعل و تقلب به رهبری توماس هیکی به دست آورده که به صورت حرفه‌ای به چاپ پول تقلبی می‌پردازند و به نظر برای قتل واشنگتن تدارک می‌بینند. کانر پس از این به شهر نیویورک رفت تا موقعیت هیکی را پیدا کرده و وی را متوقف کند. پس از مدتی تحقیق، او یکی از فروشندگان در ارتباط با جعل پول را پیدا و تعقیب کرد و در نهایت به محل ملاقات هیکی رسید. هیکی اما به محض دیدن اساسین پا به فرار گذاشت و کانر نیز به همین ترتیب به دنبال وی دوید. در تعقیب و گریزی که انجام شد کانر درنهایت هیکی را متوقف کرد ولی به زودی هر دوی آن‌ها به جرم معاملات قاچاق توسط سربازان دستگیر و روانه زندان تادیب‌گاه شدند. در این زمان هرچه کانر تلاش کرد تا خیانت هیکی برای کشتن واشینگتن را آشکار کند موفق نبود و پس از بی‌هوش کردن، او را به زندان منتقل کردند.

زمانی که کانر به هوش آمد، خود را در یک سلول حبس دید و اندکی بعد متوجه شد هیکگی نیز در سلول نزدیک او محبوس است. هیکی در این زمان کانر را دست انداخت ولی او در پاسخ گفت حداقل ماجرا این است که واشنگتن هنوز زنده و هیکی نیز در زندان است. هیکی پس از این به دو تمپلاری که درحال رسیدن به سلول بودند اشاره کرد. در این زمان هیثم و چارلز پس از گذشتن از مقابل سلول کانر، به ملاقات هیکی رفتند. آن‌ها ابتدا هیکی را به خاطر این سحل‌انگاری شدیدا سرزنش کردند و به او گفتند تا زمانی که بنجامین تال‌مج مشغول تحقیقات در این زمینه است امکان عفو او نیز وجود ندارد. همه ای صحبت‌ها درحالی انجام می‌شد که کانر قادر به شنیدن آن‌ها بود. پس از این چارلز لی نقشه جدیدی برای نجات هیکی کشید وگفت گرچه نمی‌توان او را آزاد کرد ولی می‌توانند کاری کنند که هیکی به سلول راحت‌تری منتقل شود. در حین رفتن، هیکی از این دو در مورد اساسین پرسید که هیثم گفت چارلز به آن رسیدگی خواهد کرد. لی در ادامه گفت برای او نیز نقشه دارد و قصد دارد دو پرنده را با یک سنگ بزند.

کانر در زندان
کانر و میسون ویمز در زندان برایدول

پس از رفتن تمپلارها، کانر در سلول خود متوجه صحبت‌های دیگر زندانیان در سلول‌های اطرافش شد. در سلول کناری، کانر صحبت‌های دو زندانی را شنید که در مورد میسون ویمز و تلاشش برای ساختن یک کلید صحبت می‌کردند. پس از یک استراحت کوتاه و در زمان هواخوری زندانیان، کانر به طبقه پایین رفت و میسون را پیدا کرد. او گفت که توطئه‌ای برای قتل واشینگتون طراحی شده و باید از زندان فرار کند تا مانع از آن شود. کانر خوش‌شانس بود که میسون از طرفدران استقلال و همچنین جورج واشنگتن بود و پس از اندکی صحبت، متقاعد شده بود کمک به کانر ضروری است. او توصیه کرد باید کلید اصلی را بدزدد چون کلید کنونی که مشغول ساختش است تکمیل نشده. او گفت برای این که بتواند کلید را بدزدد باید به بخش با امنیت بالا برود. برای همین به او گفت یک درگیری ایجاد کند تا او را به این بهانه به بخش مورد نظر انتقال دهند. پس از این، کانر با چند نفر درگیر شد و آن‌ها را نقش زمین کرد؛ عملی که باعث دخالت نگهبانان و انتقال او به بخش زندانیان خطرناک شد. او پس از این در زمانی مناسب، با مهارت کلید تقلبی که از میسون گرفته بود را جایگزین کلید اصلی نگهبان کرد. کانر با داشتن کلید به سمت خروجی رفت؛ جایی که بار دیگر با میسون مواجه شد. میسون گفت که در کدام سلول می‌تواند توماس هیکی را پیدا کند.

زمانی که کانر در سلول هیکی را باز کرد، جنازه زندانبان در آنجا بود و هیکی و چارلز لی در همین زمان وارد سلول شده و کانر را به دام انداختند. لی پس از این با تهدید اسلحه کانر را گرفت و به او گفت که قصد دارد او را برای توطئه قتل واشنگتن معرفی کند و قتل نگهبان زندان را نیز به جرم وی اضافه کند. دراین زمان کانر تلاش کرد او را خلع سلاح کند ولی چارلز گردن او را گرفت و به در چسباند. لی پس از این گفت اکنون به خاطر می‌آورد او چه کسی است. او گفت کانر همان کودک بومی بود که سال‌ها پیش اسمش را پرسید و قصد پیدا کردنش را داشت. لی در ادامه گفت خوشحال است که به وعده‌اش عمل کرده است. او پس از این کانر را به ضربه به سرش بیهوش کرد و به سلولش انتقال داد.

کانر در آستانه اعدام
کانر در آستانه اعدام توسط چارلز لی

کانر زمانی به هوش آمد که خود را در یک واگن درحال انتقال پیدا کرد. او درحقیقت به جرم‌های اعلام شده محکوم شده بود و درحال انتقالش به میدانی در نیویورک برای مراسم اعدامش بود. در این زمان، هیکی که آزاد شده بود شخصا به عنوان یکی از اسکورت‌کنندگان کانر را به سمت سکوی اعدام برد. اعدام در مقابل چشم همگان برگزار می‌شد و جورج واشینگتن نیز در آن حضور داشت. پس از رسیدن کانر به نزدیکی سکوی اعدام، زنی از میان جمعیت او را زد و پس از این آکیلیز به این بهانه به کانر نزدیک شد. او به کانر گفت فقط کافی است یک علامت بدهد تا اساسین‌های زیرمجموعه او را از اعدام نجات دهند. پس از این کانر به سکوی اعدام رفت، جایی که برای اجرای حکم، شخصا چارلز لی حضور داشت. پس از این لی شروع به صحبت درباره جنایات این بومی کرد و در ادامه طناب دار را دور گردن وی انداخت. کانر درست سر بزنگاه، با یک سوت به نشانه علامتی که اساسین‌ها منتظرش بودند، آن‌ها را خبر کرد. با این حال تلاش آ‌ن‌ها بی‌ثمر بود و کانر در آستانه سقوط قرار داشت. در این زمان آکیلیز که به زیر چوبه دار رفته بود پای کانر را گرفت. در همین لحظه بود که از میان جمعیت، پدر کانر یعنی هیثم با پرتاب چاقو طناب را پاره کرد و درنهایت باعث نجات پسرش شد.

با نجات کانر، هیکی دستپاچه شد و در این لحظه به سرعت سعی کرد خود را از میان جمعیت به واشینگتن و محافظانش برساند. کانر اما با دیدن این تلاش به سرعت تبرش را از آکیلیز گرفت و هیکی را تعقیب کرد. در یک تعقیب و گریز بسیار کوتاه و پیش از آنکه هیکی بخواهد کاری انجام دهد، کانر او را با تبر تاماهاکس به قتل رساند. هیکی در آخرین صحبت‌هایش قبل از مرگ به کانر گفت تمپلارها و هیثم پول، قدرت و نفوذ دارند و برای همین به آن‌ها ملحق شده بود. پس از این ماجرا، درحالی که نگهبانان یک بار دیگر قصد گرفتن کانر را داشتند، ژنرال پتنام که زندانی را شناخته بود نزدیک آمد و گفت این شخص نه تنها یک خائن نیست بلکه یک قهرمان است. به این ترتیب و با ضمانت او، کانر موفق شد از یک خطر بزرگ رهایی پیدا کند. کانر پس از این قصد دیدن واشنگتن را داشت ولی به او گفتند که به فیلادلفیا ببرگشته است.

کانر در کنگره قاره‌ای
کانر در جریان امضای اعلامیه استقلال در کنگره قاره‌ای حضور دارد

کانر و آکیلیز پس از این با یکدیگر به فیلادلفیا رفتند. کانر در این زمان قصد داشت درگیری اساسین‌ها و تمپلارها را برای واشنگتن شرح دهد و اینکه تمپلارها چه برنامه‌هایی برای انقلاب دارند. آکیلیز اما مخالف بود و گفت آن‌ها به اندازه کافی درگیر جنگ با انگلیسی‌ها هستند و نباید آن‌ها را وارد این موضوع کرد. او گفت جنگ اساسین‌ها و تمپلارها یک نبرد مخفی و به دور از چشمان عموم است و نباید با وارد کردن واشنگتن به آن وجهی عمومی به آن بخشید. کانر پس از این همراه با ساموئل آدامز وارد کنگره قاره‌ای شد و شاهد امضای اعلامیه استقلال توسط بنجامین فرانکلین و جان هنکاک بود. در این زمان هم البته کانر نتوانست با واشنگتن صحبت کند چون به دلیل بازپس‌گیری نیویورک توسط انگلیسی‌ها، واشنگتن و ارتش قاره‌ای در تدارک حمله دیگری به این شهر بودند.

کانر پس از این به نیویورک رفت و در این شهر نیز همچون بوستون، تلاش خود را برای آزادسازی شهر از سلطه تمپلارها پیگیری نمود. او مردم ظلم‌دیده را نجات می‌داد و با حامیانشان متحد می‌شد. از جمله این حامیان دبرا کارتر، جیکوب زینگر و جیمی کالی بودند که پس از دریافت کمک از کانر و آشنایی با اساسین‌ها به این محفل پیوستند تا با تمپلارها مبارزه کنند. کانر همچنین در نیویورک با یک آهنگر به نام دیوید والستون آشنا شد و پس از کمک به او، از وی دعوت کرد تا به داون‌پورت بیاید و در آنجا ساکن شود. او همچنین با الن و دخترش ماریا ملاقات کرد و پس از رسیدگی به مشکلشان، آن‌ها را نیز برای ادامه زندگی به داون‌پورت دعوت کرد.

در ادامه کمک کانر به انقلابیون، او دژهای باقیمانده انگلیسی‌ها را در شهر تسخیر و پس از برافراشتن پرچم انقلابیون به جای پرچم انگلیسی‌ها، کنترل فورت‌ها را به استقلال‌طلبان واگذار می‌کرد. کانر پس از این نیز در حمله غافلگیرانه ارتش قاره‌ای به نیوجرزی، به جورج واشنگتن کمک کرد.

نعقیب راندولف 


کانر روی عرشه آکویلا
کانر روی عرشه کشتی آکویلا همراه با دستیار اولش روبرت فالکنر

در سال ۱۷۷۶، آکویلا و خدمه‌اش به نانتاکت رفتند، جایی که در میانه راه آماندا بایلی را روی یک قایق پیدا کردند. پس از نجات، بایلی گفت کشتی راندولف به کاپیتانی نیکولاس بیدل به ساحل رفته است. بیدل گرچه در صف انقلابیون بود ولی یک تمپلار بود و کانر تصمیم به تعقیبش گرفت. آکویلا پس از این در طوفان گرفتار شدند و از طرف دیگر با کشتی‌های تجاری آسیب دیده مواجه شدند که توسط ناوگان راندولف مورد حمله قرار گرفته بودند. آکویلا با این مهاجمین جنگید و درنهایت کشتی‌های تجاری را نجات داد. در ادامه آن‌ها به تعقیب کشتی راندولف رفتند ولی در میانه راه کشتی بریتانیایی برای دفاع از راندولف با آکویلا درگیر شد. آکویلا این درگیری را نیز به سود خود پایان داد ولی در ادامه مجبور شد تعقیب را متوقف و سریعا از محل خارج شود. فالکنر در این زمان به کانر گفت که چرا نیکولاس بیدل که یک انقلابی است با بریتانیایی‌ها همکاری می‌کند؟ کانر استدلال کرد که او با ایجاد درگیری‌های از قبل برنامه‌ریزی شده سعی دارد نفوذ خودش را به عنوان قهرمان این جنگ‌ها در کنگره قاره‌ای بالا ببرد.

در ادامه همین سال، آکویلا و خدمه‌اش به کارائیب سفر کردند تا یک کشتی تدارکاتی فرانسوی به نام لا بلادونا را اسکورت کنند. درحقیقت ماموریت حفاظت از کشتی برعهده راندولف و نیکولاس بیدل بود ولی در میانه راه از عمد آنجا را ترک کرد تا کشتی‌های انگلیسی به آن حمله کنند. آکویلا در این زمان به ناوگان انگلیسی حمله کرد و کشتی نوع Man O War آن را متوقف نمود. پس از این کانر به کشتی نفوذ کرد و کاپیتان را مورد بازجویی قرار داد. کاپیتان کشتی گفت یک تمپلار است و فرمان حمله به بلادونا را از بیدل گرفته است. با روشن شدن جریان، فالکنر پیشنهاد تعقیب بیدل و حمله به راندولف را داد ولی کانر گفت درحال حاضر نمی‌توانند کشتی بلادونا را بی‌دفاع رها کنند.

کانر و آکویلا پس از این در بازگشت به مستعمرات، در ساحل شرقی با یک کشتی انگلیسی دیگر به نام Prospector به نبرد پرداختند.

پیدا کردن گنجینه ویلیام کید 


کانر و گنجینه ویلیام کید
کانر گنجینه ویلیام کید یعنی حلقه عدن را به دست می‌آورد

در ادامه سال ۱۷۷۶ کانر برای پیدا کردن دو پازل دیگر از نقشه گنج ویلیام کید به منطقه شمال غرب جامائیکا کشتی راند. با نگاهی دقیق‌تر به نقشه، فالکنر موقعیت جزایر را شناسایی کرد و گفت قبلا هزاران بار از این مناطق عبور کرده و کاملا آنجا را می‌شناسد. پس از گذشت یک سال و پیدا شدن همه پازل‌ها، آن‌ها به مقصد نهایی رسیدند در حالی که فالکنر خیلی عصبانی بود و اینکه کید چرا گنجینه خودش را در یک جزیره دورافتاده مثل اینجا پنهان کرده است. پس از اینکه در جزیره موقعیت گنجینه در زیر خاک توسط کانر کشف شد، گرگ‌ها به این دو حمله کردند. در این زمان درحالی که فالکنر راه فرار را انتخاب کرد کانر مجبور شد با گرگ‌ها مبارزه کند. کاری که قبل از این بارها انجام داده بود و این بار نیز موفق به انجامش شد.

پس از کشتن همه گرگ‌ها، کانر با مواد منفجره زمین را شکافت و وارد گودال شد. او در نهایت راه خود را به یک غار ادامه داد و در پایان با گنجینه که فقط یک حلقه کوچک بود خارج شد. پس از خروج از غار، فالکنر از دیدن اینکه گنجینه مخفی ویلیام کید بزرگ یک حلقه ساده بوده، از این همه ماجراجویی شدیدا ناامید شد. پس از این زمانی که فالکنر فلاسک خود را برداشت ناگهان حلقه یک نور از خود ساطع کرد و با میدان انرژی که ساخت فلاسک را از دست فالکنر خارج نمود. کانر پس از این بود که متوجه شد این حلقه یکی از تکه‌های عدن به نام حلقه عدن است و توانایی آن ایجاد دافعه مغناطیسی است که می‌تواند مانند یک سپر وسایل فلزی برای صاحب خود عمل کند.

همکاری با اولین دو گرندپری 


کانر و اولین دو گرندپری
کانر و اولین دو گرندپری در نیویورک

در زمستان سال ۱۷۷۷، کانر پس از صحبت لا آکیلیز به نیویورک رفت تا با یک اساسین تازه وارد از نیو اورلئان به نام اولین دو گرندپری ملاقات کند. اولین پس از این به محل رسید و با کانر صحبت کرد. او گفت به دنبال یک تمپلار و سرباز وفادار در هنگ اتیوپیایی لرد دانمور به نام افسر دیویدسون است.

این دو پس از این با یکدیگر به ردیابی تمپلار پرداختند تا اینکه به یک دژ در خارج از شهر نیویورک رسیدند. پس از این درحالی که اولین مشغول نفوذ به دژ بود، کانر مشغول گمراه کردن نگهبانان دیویدسون بود. اولین پس از این به دژ نفوذ و پس از مدتی دیویدسون را به قتل رساند.

پس از مرگ دیویدسون، اولین و کانر یک بار دیگر با هم ملاقات کردند. اولین پس از مواجهه با این افسر به نظر در مورد روش‌ها و مسیرهای اساسین‌ها در رسیدن به اهدافشان به شک افتاده بود و در مورد درست بودن آن ابراز تردید می‌کرد. او از کانر پرسید آیا او واقعا به مبارزه به عنوان یک اساسین اعتقاد دارد و این نوع مبارزه کار درستی است؟ کانر پاسخ داد به دست‌های خودش اعتماد دارد که می‌توانند درست را از نادرست جدا کنند. پس از این، دو اساسین از هم خداحافظی کردند.

همکاری با هیثم 


کانر و جورج واشنگتن
کانر و جورج واشنگتون در ولی فورج

در ادامه زمستان سال ۱۷۷۷، کانر به این نتیجه رسید که با وجود موفقیت در جلوگیری از ترور واشنگتن توسط تمپلارها، این محفل دست از پیاده کردن توطئه‌هایش در مسیر انقلاب نکشیده است. درهاومستد، کانر اصرار داشت که باید به واشینگتن و مردانش در مورد تمپلارها و نقشه‌هایشان بگوید ولی آکیلیز مخالف بود و معتقد بود این کار فقط باعث به مخاطره افتادن واشینگتن و میهن‌پرستان می‌شود. کانر استدلال‌های مربی‌اش را نادیده گرفت و گفت قصد دارد در این مورد با واشینگتن صحبت کند. در پاسخ آکیلیز بازهم گفت درگیری تمپلارها و اساسین‌ها مخفیانه است و اساسین‌ها همیشه قرار بوده که برای محافظت از دیگران، مخفیانه ماموریت انجام دهند. کانر در پاسخ شدیدا از آکیلیز انتقاد کرد. او گفت آکیلیز یک مربی محافظه‌کار و منفعل بوده و محفل تحت هدایت او بود که سقوط کرد و مقدمات تسلط تمپلارها بر مستعمرات را فراهم کرد. آکیلیز اما همچنان بر موضعش اصرار داشت و گفت هر زمان که درگیری اساسین-تمپلار علنی شده است مردم و تمدن‌ها به تباهی کشیده شدند.کانر پس از این با عصبانست هاومستد را ترک و برای دیدن واشنگتن به ولی فورج رفت.

در ولی فورج، کانر با واشنگتن ملاقات کرد. جورج به کانر گفت در موقعیت بسیار سختی است چون یک کاروان تدارکات و آذوغه بسیار بزرگ توسط یک خائن ربوده شده و آن خائن نیز قصد دارد آن را برای انگلیسی‌ها بفرستد. او گفت مدت‌ها در انتظار رسیدن این آذوغه برای سربازانش بود ولی حالا یک خائن شرایط را تغییر داده است. پس از سوال کانر در مورد خائن، واشنگتن گفت کاروان تدارکاتی توسط بنجامین چرچ و افرادش به سرقت رفته است. واشنگتن پس از این از کانر خواست چرچ را پیدا کرده و آذوغه‌ها را برگرداند. کانر در این زمان تصمیم گرفت به حرف آکیلیز عمل کند و چیزی در خصوص اساسین-تمپلار به فرمانده نگوید. او پس از این برای تحقیق در باره چرچ به یک کلیسای متروکه در نزدیکی آنجا رفت. جایی که گزارش‌هایی از آن در مورد حضور افراد وابسته به چرچ وجود داشت.

هیثم و کانر کن‌وی
کانر متقاعد به اتحاد با پدرش هیثم کن‌وی می‌شود

کانر پس از رسیدن به محل، ساختمان را خالی و بدون هیچ شاهدی پیدا کرد. پس از مدتی او در کمین پدرشهیثم قرار گرفت و درحالی که هیثم می‌توانست او را بکشد، اما از این کار منصرف شد. پس از این کانر و هیثم در حالی که دایره‌وار در مقابل هم حرکت می‌کردند کانر پدرش را متهم کرد که به اینجا آمده تا بررسی کند اینکه چرچ به اندازه کافی از استقلال‌طلبان دزدیده است تا به دست برادرانشان در ارتش انگلیس برسانند؟ هیثم پس از این کانر را به خاطر این دید کوته‌بینانه که تمپلارها با بریتانیایی‌ها متحد هستند سرزنش کرد و گفت چرچ کسی است که برای همکاری با انگلیسی‌ها به محفل تمپلارها خیانت کرده است. او سپس گفت از آنجای که اینک چرچ خائن به تمپلارها و ارتش قاره‌ای است، بهتر است یک آتش‌بس میانشان برقرار شود و با کمک یکدیگر این خائن را پیدا کنند. کانر پس از شنیدن این صحبت از پدرش، پیشنهاد او را پذیرفت.

مدت کوتاهی پس از این، کانر در فرانتیر از طریق ردپاهای به جا مانده در برف، به تعقیب مزدوران چرچ می‌پردازد و در این زمان هیثم نیز او را دنبال می‌کند. در اینجا آن‌ها با یک محموله شکسته از آذوغه مواجه می‌شوند که مرد حاضر در آنجا بلافاصله پس از دیدن این دو پا به فرار می‌گذارد. او اما توسط کانر دستگیر و توسط هردو بازجویی می‌شود. پس از یک بازجویی سریع، هیثم بلافاصله مرد را با شلیک تیر می‌کشد. این کار بیشتر برای ترساندن پسرش بود. هیثم پس از این به پسرش گفت به اردوگاه ذکر شده برود و خودش نیز از یک مسیر دیگر خود را به آنجا خواهد رساند. هیثم پس از این از مسیری دیگر نسبت به کانر وارد اردوگاه شد ولی توسط نگهبانان دستگیر شد. در این زمان کانر نیز وارد اردوگاه شد و با دیدن دستگیر شدن پدرش به کمک او رفت. در این مبارزه هیثم آزاد شد ولی به کانر گفت باید سریع‌تر به نیویورک برود. به این ترتیب زمانی که کانر مشغول درگیری با مزدوران چرچ بود هیثم محل را ترک کرد. کانر نیز پس از پایان این درگیری به نیویورک رفت.

کانر و هیثم کن‌وی
کانر بی‌گناهی پدرش را در جریان مرگ مادرش باور نمی‌کند

در نیویورک، کانر و هیثم روی یک پشت بام بار دیگر همدیگر را ملاقات کردند. هیثم در اینجا به کانر گفت طبق اطلاعات چرچ درحال حاضر در یک کارگاه متروکه حضور دارد. این دو سپس تا رسیدن به پشت بام بعدی دویدند و در آنجا نیز مجادله کوتاهی در مورد هدف تمپلارها و هدف استقلال‌طلبان کردند. پس از این، هیثم و کانر به نزدیکی دروازه کارگاه رسیدند و هیثم از پسرش خواست لباس مبدلی برای خود پیدا کند. این دو در ادامه به سمت دروازه کارگاه رفتند. هیثم به نگهبان گفت می‌خواهد وارد شود و همراهش را نیز پسرش خطاب کرد که با حیرت کانر همراه بود. هیثم پس از این با کانر در مورد مادرش صحبت کرد و گفت که از مرگ کانیت‌زیو چیزی نمی‌داند. کانر باور نکرد و گفت مادرش به خاطر آتش زدن قبیله به دستور چارلز لی کشته شده است. هیثم ادامه داد که این حقیقت ندارد و هرگز چنین دستوری را به لی نداده بود. با این حال کانر قانع نشد و مسیر را ادامه داد.

پس از رسیدن به محل ملاقات با چرچ، این دو فهمیدند که موضوع کارگاه یک تله است و بنجامین چرچ در آنجا نیست. در عوض یک شخص دیگر با هویت چرچ در محل حاضر بود. هیثم و کانر پس از این مورد حمله مزدوران قرار گرفتند و مشغول مبارزه شدند. پس از شکست نگهبانان، کانر از این شخص قلابی بازجویی کرد و گفت قول می‌هد اگر حقیقت را بگوید از جانش خواهد گذشت. پس از این فهمیدند که چرچ اصلی اینک روی عرشه کشتی مارتینیک است و آذوغه‌ها را نیز همراهش برده. در این زمان هیثم یک بار دیگر شخصی را بلافاصله پس از بازجویی با شلیک تیر کشت. این اقدام باعث عصبانیت شدید کانر شد ولی در ادامه آن‌ها در کمین دوم قرار گرفتند. مزدوران اینک از راه رسیده و کارگاه را به آتش کشیدند. به این ترتیب این دو باید آماده سفر دریایی می‌شدند اما قبل از هرچیز، باید از کارگاه فرار می‌کردند. کانر و هیثم درادامه مسیر خود را تا رسیدن به بالکون ادامه دادند تا اینکه هیثم از آنجا سقوط کرد. او البته لبه پرتگاه را گرفته بود و از کانر کمکمی‌خواست. کانر خیلی با اکراه به او کمک کرد تا خود را بالا بکشد ولی در ادامه برای باز کردن در قفل شده، کانر از پدرش برای شکافتن آن استفاده کرد و پس از هل دادن و کوبیدن او به در، همراه با او بیرون پرید. کانر و هیثم پس از این در آب فرود آمدند. هیثم پس از یک نگاه عصبانی، بدون اینکه چیزی بگوید از آب بیرون آمد و کانر نیز در ادامه از آب خارج شد.

تعقیب بنجامین چرچ 


کانر پس از این با کشتی خود آکویلا در بندر نیویورک پهلو گرفت و با ورود هیثم به عرشه آن، اتحاد این دو برای پیدا کردن چرچ، از طریق تعقیب کشتی بنجامین چرچ ادامه پیدا کرد. در سال ۱۷۷۸، آکویلا و خدمه‌اش برای پیدا کردن چرچ به کارائیب رفتند. هیثم در اینجا گفت به خاطر انتخاب مسیرهای اشتباه احتمالا چند روز از چرچ عقب هستند. پس از مدتی کشتی‌رانی و عبور از یک تنگه، آن‌ها کشتی متروکه‌ای را دیدند. با یک بررسی سریع آن‌ها مطمئن شدند که این کشتی جزئی از ناوگان تدارکاتی چرچ است و در ادامه آن‌ها یک قایق کوچکی را در دوردست دیدند. با تصور اینکه قایق متعلق به چرچ است مسیر خود را تا رسیدن به آن ادامه دادند.

درتعقیب قایق، آکویلا به یک گذرگاه دو طرفه رسید و اینجا بود که هیثم یک بار دیگر تجربه‌های دریانوردی کانر را زیر سوال برد و گفت اگر کمی بهتر می‌توانست جهت‌گیری کند و سریع‌تر حرکت کند سفرشان چنین طولانی نمی‌شد. در طرف دیگر گذرگاه، یک ناوگان انگلیسی تشکیل شده از یک کشتی من او وار و چندین کشتی کوچک درانتظار ورود آکویلا بودند. کانر ابتدا کشتی‌های کوچک را نابود کرد و برای من ا وار از توپ‌های زنجیردار استفاده کرد. به این ترتیب موفق شد کشتی بزرگ دشمن را از حرکت متوقف کند.

کانر و بنجامین چرچ
کانر به زندگی بنجامین چرچ پایان می‌دهد

پس از این هیثم عرشه را چرخاند تا دو کشتی به یکدیگر بچسبند و بتواند به آن نفوذ کند. پس از این کانر هدایت کشتی را به فالکنر سپرد و به دنبال پدرش وارد کشتی چرچ شد. بدون درنظر گرفتن درگیری‌های روی عرشه، هیثم مستقیما به اتاق کاپیتان رفت. کانر اما در اینجا مشغول مبارزه با خدمه کشتی دشمن شد و پس از پایان درگیری به اتاق کاپیتان رفت. او در اینجا هیثم را دید که بدون هیچ ترحمی چرچ را ضرب و شتم کرد تا اینکه بنجامین دیگر توان بلند شدن نیز نداشت. در این زمان کانر به پدرش گفت کنار برود تا شاید او بتواند از چرچ اعتراف بگیرد. با این حال چرچ باز هم اعتراف نکرد و کانر نیز مجبور شد با خنجر پنهان او را بکشد. چرچ گرچه پس از این و قبل از مرگ محل اختفای محموله‌های دزدیده شده را که در جزیره‌ای نزدیک به آنجا بود را به کانر گفت. چرچ همچنین در این صحبت گفت که بریتانیا نیز دلایل خود را دارد و شاه جرج انگلستان این انقلاب را یک خیانت می‌بیند.

کانر پس از این، کمی دلگرم شد و این احتمال را می‌داد تا اساسین‌ها و تمپلارها به نوعی اتحاد دست پیدا کنند. دست‌کم در مواردی که با هم اشتراک نظر دارند.

رویارویی با بیدل 


کانر و نیکولاس بیدل
کانر با نیکولاس بیدل دوئل می‌کند

در ۱۷ مارس سال ۱۷۷۸، آکویلا و خدمه‌اش موقعیت کشتی راندولف را پیدا کرده و آن را در یک شب طوفانی تعقیب کردند. پس از این تعقیب، کانر آکویلا را در یک دام و محاصره دو کشتی من اُ وار دید. در این جنگ آکویلا دو کشتی من اُ وار را منهدم و موفق به از بین بردن دکل اصلی کشتی راندولف شد. پس از این، کانر و خدمه‌اش به قصد تسخیر کشتی وارد راندولف شدند. در اینجا اساسین‌ها بسیاری از افراد بیدل را کشتند. بدون درنظر گرفتن این درگیری‌ها، کانر مستقیما به سراغ بیدل رفت و پس از این یک دوئل میان این دو به وقوع پیوست.

در دوئل این دو، ابتدا کانر دست بالا را داشت تا این‌که بیدل به بشگه باروت‌ها شلیک کرد. این کار باعث تخریب عرشه و سقوط هر دو با طبقه پایین شد. بیدل شدیدا مجروح شده بود درحالی که کانر روی پای خود ایستاد و نزدیک وی رفت تا کار را تمام کند. بیدل در این زمان به توجیه کارهایش پرداخت و گفت هر کاری که انجام شده درنهایت به سود نیروی دریایی قاره‌ای بوده ولی کانر نمی‌تواند این را درک کند. بیدل همچنین پیش از مرگ، از کانر خواست کشتی او را نیز همراه با خودش غرق کند و آن را به عنوان غنیمت برندارد. کانر نیز پس کشتن بیدل و خارج شدن از کشتی راندولف، دستور به غرق کردن آن را داد تا کشتی و ناخدای آن با یکدیگر غرق شوند. پس از این کار فالکنر انتقاد کرد که این کار درست نبود و یک کشتی خوب بدون دلیل از بین رفت. با این وجود فالکنر از کانر خواست در شادی خدمه برای این پیروزی شریک شود.

اتحادهای درهم شکسته 


مدتی پس از کشته شدن چرچ و بیدل، کانر تصمیم گرفت بار دیگر سراغ پدرش برود؛ به این امید که به یک وضع پایدار در اتحاد میان دو محفل برسند. او در ادامه به هاومستد برگشت و از رفتارش با آکیلیز معذرت خواست. آکیلیز نیز گفت او در مورد به زوال کشیدن اساسین‌ها توسط خودش درست گفته بود. کانر در ادامه گفت که با پدرش هیثم ملاقات کرده و به این نتیجه رسیده که باوجود تفاوت فکری می‌توانند نوعی صلح و اتحاد میانشان برقرار کنند. آکیلیز اما مخالف بود و می‌گفت بالاخره ملاقات با پدرش باعث سست شدن او شده است. او گفت اساسین‌ها هرگز به هدف خود نمی‌رسند تا زمانی که هیثم زنده باشد.

آخرین اتحاد کانر با هیثم
کانر افسر بریتانیایی را پیش هیثم می‌برد

با این وجود کانر به نیویورک رفت و در آنجا برنامه‌های تمپلارها برای پیدا کردن باقیمانده افسران وفادار به بریتانیا را کشف کرد. در اینجا هیثم گفت از یافته‌های جاسوسان از سربازان وفادار به انگلیسی ناامید شده چون آن‌ها درمورد ارشدهای خود صحبت نمی‌کردند و تنها می‌گفتند منتظر دستور از بالا هستند. این دو پس از این در بولینگ گرین نیویورک بار دیگر همدیگر را ملاقات کردند و با یکدیگر به تعقیب سربازان وفادار به بریتانیا در نیویورک پرداختند. آن‌ها برای این کار به ناحیه سوخته نیویورک رفتند و پس از رساندن خود به بالای پشت بام به دنبال افسران درجه دار کت‌قرمز گشتند. هیثم پس از این به پایین پرید و با سربازان درگیر شد که در ادامه کانر نیز به پایین پرید تا به پدرش کمک کند. پس از مدتی درگیری، آن‌ها چند افسر را خلع‌سلاح کرده و برای بازجویی نزدیک دیوار بردند. در این زمان یکی از افسرها فرار کرد و هیثم از کانر خواست به دنبالش برود. پس از مدتی کانر همراه با افسر فراری برگشت. او در این زمان گفت اگر آنچه را که می‌خواهند بگوید قول می‌دهد آزادش کند. در طول این مدت هیثم دیگر افسران را به فورت جورج برده بود و پس از بازجویی نیز آن‌ها را کشته بود.

کانر افسر را به فورت جورج آورد ولی پس از بازجویی، هیثم بار دیگر شخصی را در چنین وضعیتی کشت. کانر که شدیدا عصبانی بود، پس از این با توجیه مواجه شد. پس از صحبت‌های این دو، هیثم به اردوگاه ارتش قاره‌ای در ولی فورج رفت. کانر نیز پس از این به سمت همین اردوگاه رفت و پدرش را در نزدیکی محل اقامت جورج واشنگتن دید.

اعتماد در هم شکسته
کانر به واشنگتن و هیثم هشدار می‌دهد که مانع کارش نشوند

پس از مدتی صحبت، به پیشنهاد کانر این دو به ملاقات واشنگتن رفتند. در حالی که کانر با واشینگتون در مورد نقشه انگلیسی‌ها صحبت می‌کرد، هیثم به پشت واشنگتن رفت و نامه روی میز را برداشت. او سپس آن را با صدای بلند خواند که باعث عصبانیت واشینگتون و شوک کانر شد. در نامه فرمان جدید واشنگتن به نیروهای قاره‌ای نوشته شده بود که در آن، از بین بردن قبایل بومی حامی انگلیسی‌ها دستور داده شده بود. هیثم پس از این درحضور واشنگتن به کانر ثابت کرد که سوزاندن قبیله خودش در کودکی به فرمان واشینگتون بوده است نه چارلز لی. در این زمان مجادله هیثم و واشینگتون بالا گرفت و واشنگتن گفت دستوراتی که صادر کرده بر مبنای گزارش‌هایی بوده که دریافت می‌کرده است. از جمله اتحاد قبایل بومی با دشمن و حمله آن‌ها به نیروهای تحت فرمانش. با این حال مجادلات بیشتر شد تا اینکه کانر صحبت آن‌ها راقطع کرد و با دادن هشداری به هردوی آن‌ها گفت که اگر هر یک از آن‌ها بخواهد او را متوقف کند خودش او را خواهد کشت. او همچنین به پدرش گفت ظاهرا در تمام این مدت این موضوع را می‌دانسته و منتظر رسیدن زمان مناسب بوده تا آن را بازگو کند. کانر که اینک فهمیده بود زمانی که ۴ سال داشت، چارلز لی دستور آتش زدن قبیله را نداده پس از این اردوگاه را ترک کرد و به تعقیب و کشتن پیک‌های واشینگتون پرداخت که در صدد رساندن فرمان او برای از بین بردن قبایل بودند.

در این تعقیب و گریز طولانی، کانر همه پیک‌ها را کشت و ب این ترتیب اجازه واشنگتن برای نابود کردن دهکده به سربازان نرسید. کانر در این زمان به دهکده‌اش رفت و با مادر قبیله صحبت کرد. اینکه چرا بومی‌ها باید جانب انگلیسی‌ها را بگیرند. اویایینر به کانر گفت که متحد قدیمی آن‌ها یعنی چارلز لی به اینجا آمده بود و از قصد واشنگتن برای نابود کردن قبیله صحبت کرد. به این ترتیب جنگجویان قبیله در حال حاضر بیرون از دهکده در حال گشتزنی هستند.

اعتماد درهم شکسته
کانر مجبور به مقابله با دوستان قبیله‌اش می‌شود

کانر پس از این از دهکده خارج شد و به قصد اینکه درگیری میان ارتش قاره‌ای با بومیان رخ ندهد، به آرامی در پشت جنگجویان حرکت و آن‌ها را بی‌هوش می‌کرد. پس از بی‌هوش کردن چند جنگجو، کانر درنهایت به کاننتوکونرسید. او که از دیدن دوستش تعجب کرده بود از کاننتوکون پرسید برای چه قصد مبارزه با انقلابیون را دارد؟ کاننتوکون که به خیانت دوستش شک نداشت لحن دیگری داشت و به او گفت حضور در میان انقلابیون کانر را تغییر داده و باعث شده به آن‌ها بپیوندد و به قبیله‌اش خیانت کند. کانر که متعجب بود سعی کرد به دوستش بفهماند این چارلز لی بوده که او و قبیله را با این تفکرات فریب داده است.

پس از این کاننتوکون به کانر حمله کرد و او را به زمین کوبید. در ادامه زمانی که قصد داشت از چاقو برای کشتن کانر استفاده کند، او از خود دفاع کرد و با خنجر پنهان مجبور به کشتنش شد. کاننتوکون در آخرین صحبت‌ها قبل از مرگش به کانر گفت انقلابیون در مونموث از بریتانیا شکست می‌خورند و قبیله‌شان در امان خواهد ماند.

پس از مرگ کاننتوکون، کانر که تا همین چند وقت اخیر به اتحاد اساسین-تمپلار امیدوار بود، با سه اتحاد شکسته شده مواجه شد. اتحاد میان پدرش، واشنگتن و انقلابیون و درنهایت با مردم قبیله خودش.

نبرد مونموث 


کانر در تعقیب چارلز لی، به مونموث رسید ولی در این محل خبری از لی نبود. در عوض، در این محل نیروهای پشتیبان ارتش قاره‌ای به رهبری ژنرال مارکی دو لافایت حضور داشتند. لافایت گفت لی اخیرا آنجا را بدون هیچ اطلاعی در باره اینکه کجا می‌خواهد برود ترک کرد. او گفت لی سوار اسب شد و با فریاد سربازان را دعوت به مقابله با انگلیسی‌ها کرد و سپس سوار بر اسب از اردوگاه خارج شد. لافایت پس از این به کانر از وضعیت نیروهای سرگردان خود خبر داد و اینکه در حال حاضر جنگیدن به کشته شدن بیشتر شبه نظامیان منجر خواهد شد. او گارد مخصوص خود را در اختیار کانر گذاشت تا با تشکیل یک خط دفاعی در برابر انگلیسی‌ها، خودش این فرصت را داشته باشد تا نیروهای آشفته‌اش را نظم دهد و از آنجا عقب‌نشینی کند. پس از این کانر با فرمان دادن به توپ‌خانه گارد، برای مدتی محدود جلوی پیشروی انگلیسی‌ها را گرفت و لافایت با یک عقب‌نشینی منظم در نهایت باعث نجات پیدا کردن جان صدها شبه‌نظامی ارتش قاره‌ای شدند.

کانر، لافایت و جرج واشنگتن
کانر با کمک لافایت تلاش می‌کند خیانت چارلز لی را به واشنگتن اثبات کند

پس از این کانر و باقیمانده ارتش نیز به لافایت و واشینگتون در مونموث پیوستند. کانر در اینجا به واشینگتون گفت که در نبرد اخیر چارلز لی مرتکب خیانت شده و با ترک پستش در قبل از جنگ، قصد داشته تلفات ارتش قاره‌ای را بالا ببرد و به این ترتیب واشینگتون را بی‌کفایت جلوه دهد. لافایت پس از این حرف کانر را در خصوص ترک پست ناگهانی و بدون هیچ توضیح چارلز لی تایید کرد. واشینگتن ابتدا باور نداشت که لی چنین خیانتی مرتکب شده ولی پس از شنیدن صحبت هردو گفت در این زمینه پس از تحقیق تصمیم خواهد گرفت. کانر به واشینگتون گفت باید تضمین دهد که از خیانت‌های لی نخواهد گذشت و او را اعدام خواهد کرد. واشینگتون اما نپذیرفت و گفت هیچ قولی در این زمینه نمی‌دهد و منتظر تحقیق خواهد ماند. کانر نیز به واشینگتون گفت بنابراین اتحاد میانشان دیگر از بین رفته است. او سپس به واشنگتن هشدار داد اگر او قصد دارد لی را ببخشد، باید بداند که در این شرایط خودش جان لی را خواهد گرفت. پس از این او چاقویی به تصویر لی که روی دیوار چسبانده شده بود کوبید و آنجا را ترک کرد.

پس از پایان این تحقیق، موضوع خیانت چارلز لی تایید شد و او از پستش در ارتش قاره‌ای اخراج گردید. با این حال واشینگتون لی را به خاطر خدمات گذشته‌اش مورد عفو قرار داد و از خطر قطعی اعدام شدن نجات داد.

تحقیق در وست پوینت 


دو سال پس از آن ماجرا، در سال ۱۷۸۰، واشینگتون یک بار دیگر از کانر درخواست کمک کرد. او گفت از وست پوینت گزارش‌هایی دریافت کرده که احتمال ترور بندیکت آرنولد از فرماندهان ارتش قاره‌ای بالا است. کانر با اکراه پذیرفت و برای تحقیق به آنجا رفت ولی به واشینگتون هشدار داد که دیگر با او تماس نگیرد.

کانر و بندیکت آرنولد
کانر مدرک خیانت آرنولد را به او نشان می‌دهد

در زمان تحقیق از ژنرال، او مخفیانه صحبت بندیکت آرنولد را با جان اندرسون را استراق سمع کرد. جان اندرسون در اصل جان آندره از فرماندهان ارتش بریتانیا بود. آرنولد در مورد رساندن نامه‌اش به ژنرال انگلیسی هنری کلینتون صحبت می‌کرد. زمانی که صحبت تمام شد بندیکت به اردوگاه برگشت درحالی که دستیارش به دنبال تهیه یونیفرم ارتش بریتانیا بود. به این ترتیب کانر در تحقیق متوجه شد که این خود بندیکت آرنولد است که خیانت مرتکب شده است. اندرسون پس از این به اردوگاه برگشت ولی توسط کانر متوقف شد. کانر به سرعت خود را به او رسانده بود و دو سرباز قاره‌ای را که قصد کشتن اندرسون را داشتند متوقف کرد. او پس از این نامه‌ای را از اندرسون به دست آورد که نقشه تسلیم ارتش توسط آرنولد در قبال ۲۰ هزار پوند را توضیح می‌داد. بندیکت در سوی دیگر غافل از لو رفتن نقشه، منتظر رسیدن آندره بود که ناگهان کانر را در برابر خود دید. کانر با نشان دادن نامه خیانت او را آشکار کرد. به فاصله کمی پس از این نیروهای انگلیسی به اردوگاه حمله کردند و فرصتی مناسب برای فرار بندیکت فراهم شد.

واشنگتون در ادامه با کانر در وست پوینت ملاقات کرد؛ درحالی که متوجه خیانت آرنولد شده بود. او گفت اگر قهرمان میهن‌پرستان خائن باشد دیگر به چه کسی می‌شود اعتماد کرد؟ کانر پس از این آنجا را ترک کرد و در پاسخ گفت "هرچه بکارید درو خواهید کرد"

آخرین ایستادگی دربرابر تمپلارها نبرد چسابیک 


آخرین روزهای آکیلیز داون‌پورت
کانر آکیلیز را ناتوان در بستر می‌بیند

در سال ۱۷۸۱، کانر به هاومستد برگشت در حالی که آکیلیز را مریض و ناتوان در بستر دید. کانر پس از این به آکیلیز گفت که خیانت‌های چارلز لی برای همه روشن شده ولی با این وجود واشینگتن تصمیم گرفته او را ببخشد و نمی‌تواند این رفتار را درک کند. آکیلیز در پاسخ، به سختی صحبت کرد و گفت که هردویشان، چارلز لی و پدرش هیثم به عنوان افراد برجسته تمپلارها باید کشته شوند. کانر اما همچنان در مورد پدرش تردید داشت و گفت اگر لی را بکشد ممکن است هیثم با آن‌ها متحد شود. با این حال آکیلیز همچنان مخالف بود و از او خواست اجازه ندهد احساساتش در این زمینه روی قضاوتش تاثیر بگذارد. او گفت اگر به خاطر خودش با هیثم دشمنی ندارد به خاطر مردم قبیله‌اش او را از میان بردارد. همچنین در ملاقاتی دیگر، آکیلیز از کانر خواست تا یک تابلو نقاشی را از بخش سوخته شهر نیویورک، جایی که قبلا او یک خانه در آنجا داشت پیدا کرده و به عمارت بیاورد. کانر نیز به شهر رفت و نقاشی را با خود آورد اما آکیلیز از بازکردن تابلو خودداری کرد و گفت به وقتش این کار را انجام خواهد داد.

پس از این لافایت به هاومستد آمد و با کانر در مرد تدارک یک ناوگان دریایی برای نفوذ به فورت جورج صحبت کرد. دراینجا کانر نقشه نفوذ به فورت جورج را توضیح داد گفت برای رسیدن به این هدف نیاز به همکاری کشتی‌های فرانسوی دارد. او پس از نشان دادن نقشه تونل‌های زیرزمینی منتهی به فورت جورج، به لافایت گفت نیاز به شلیک کشتی‌های فرانسوی است تا با انحراف و هرج و مرج ایجاد شده، به دژ نفوذ کند و چارلز لی را به قتل برساند. لافایت نقشه را پذیرفت و گفت برای جلب حمایت فرانسوی‌ها باید به خلیج چسابیک رفته و در نبرد ناوگان فرانسوی با بریتانیا به آن‌ها کمک کند.

کانر و دوگراس
کانر با ناخدا پال دو گراس صحبت می‌کند

کانر پس از این با آکویلا به خلیج چسابیک رفت تا در نبرد چسابیک به فرانسوی‌ها کمک کند. در یورک‌تاون کانر بافرانسوا-ژوزف پال دو گراس، ناخدای ناوگان فرانسوی ملاقات کرد و به او گفت که به درخواست ژنرال لافایت برای کمک آمده است. دوگراس گفت درحالی که خودش با ناوگان اصلی انگلیس می‌جنگد تا به سمت جنوب عقب نشینی کنند، کانر باید با بقیه کشتی‌های بریتانیایی مبارزه کرده و اجازه نزدیک شدن به یورک‌تاون را به آن‌ها ندهد. کانر پس از این در این استراتژی با ناخدا همکاری کرد ولی نبرد اصلی حدود دو ساعت طول کشید و درحالی که ناوگان آسیب دیده دو گراس شکست را نزدیک می‌دید، ورود نیروهای کمکی فرانسوی جریان نبرد را تغییر داد و فرانسوی‌ها موفق شدند این جنگ را پیروز و بریتانیا را از محاصره یورک‌تاون مصرف کنند. دو گراس پس از این با کانر صحبت کرد و برای کمک‌های موثرش در جنگ از او تشکر کرد. کانر نیز از او خواست تا در نقشه‌اش برای کشتن چارلز لی او را همراهی کند که با موافقت محتاطانه دو گراس همراه بود.

کانر پس از این به هاومستد برگشت، جایی که دکتر وایت و دیگر ساکنان هاومستد می‌توانستند به خدمه مجروح کشتی کمک کنند. کانر پس از این به عمارت خودشان رفت ولی با کمال تعجب متوجه شد که آکیلیز درگذشته است. هنگامی که کانر او را مرده روی تختش دید نامه‌ای از او پیدا کرد که خطاب به او بود. آکیلیز در نامه از کانر عذرخواهی کرد که نتوانست به درستی از او خداحافظی کند. او همچنین از کانر تشکر کرد و از او بابت کوتاه کردن دست تمپلارها از انقلاب، کارش برای ارتقا وضع هاومستد و اساسین‌ها قدردانی نمود. او همچنین همه اموالش را به کانر بخشید و درنهایت گفت به آینده مردم آمریکا و این کشور امیدوار است.

کانر پس از این اهالی دهکده را از مرگ آکیلیز مطلع کرد و مراسم خاکسپاری او را در حضور آنها انجام داد. او در ادامه تابلو نقاشی را باز کرد. تابلویی که چهره آکیلیز، همسرش آبیجل و پسرش کانر داون‌پورت روی آن نقش بسته بود.

حمله به فورت جورج 


مرگ هیثم به دست کانر
کانر مجبور می‌شود پدرش را بکشد

با توجه به قولی که به آکیلیز داده بود، کانر به نیویورک و ناحیه فورت جورج رفت. در این زمان کشتی‌های فرانسوی به فرماندهی کاپیتان دو گراس در بندر حضور داشتند. پس از علامت کانر، آتش بار فرانسوی‌ها به سمت دژ فورت جورج شروع و انحراف مد نظر کانر به بهترین وجه ایجاد شد. با این حال این حمله باعث جراحت خود کانر نیز شد. او لنگ لنگان خود را به داخل فورت جورج رساند تا لی را بکشد ما آنچه انتظارش را می‌کشید، پدرش هیثم بود. دراصل هیثم و لی درآنجا روی نقشه جدیدشان کار می‌کردند ولی پیش از شروع حملات لی از آنجا خارج شده بود.

هیثم پس از این به کانر حمله کرد و او را نقش زمین کرد. او در این زمان در درگیری مسلط بود تا اینکه کانر با خنجر به بازوی هیثم زد. در نهایت نیز شلیک یک توپ به وسط ماجرا باعث پرت شدن هر دو شد. درگری اما تمام نشده بود و هیثم با استفاده از فرصت بالای سر پسرش رفت و با انداختن دو دستش روی گردن قصد خفه کردنش را داشت. در این زمان کانر با استفاده از خنجر پنهان مجبور به کشتن پدرش شد.

هیثم در آخرین صحبتش پیش از مرگ گفت حتی فکر آن را هم نکند که دستش را به حالت نوازش روی گونه‌های او می‌گذارد و می‌گوید که اشتباه کرده است. من اشک نمی‌ریزم و تعجبی هم نمی‌کنم از این که چه پیش آمده است و مطمئن هست که او نیز این موضوع را درک می‌کند. او اما ادامه داد که به نظر از یک راه دیگر می‌تواند به پسرش افتخار کند. اینکه کانر به راهی که انتخاب کرده اعتقادی راسخ دارد، محکم و با شجاعت آن را ادامه می‌دهد. این‌ها همه از نشانه‌های یک مرد نجیب است. او پس از گفتن اینکه با این حال باید مدت‌ها پیش او را می‌کشت درگذشت.

کانر پس از این ژورنا پدرش را برداشت و با مطالعه آن، متوجه سرگذشت مصیبت‌بار او در کودکی‌اش شد. او همچنین از طریق این ژورنال فهمید کسی که جانش را در جریان اعدام و با پرتاب چاقو به طناب نجات داد پدرش هیثم بود. او در نوشته‌هایش ذکر کرد که نمی‌توانست مرگ پسرش را به این شکل ببیند و از آنجایی که از مرگ مادر کانر با خبر بود، قصد داشت تا از این خبر برای تغییر نگرش پسرش استفاده کند. با این حال او درنهایت تاسف می‌خورد که پسرش همچنان به حمایت از اساسین‌ها می‌پردازد.

رویارویی با چارلز لی 


پس از کشتن هیثم، کانر به هاومستد برگشت و موهای سرش را تراشید. او سپس رنگ جنگی به رسم قبایل موهاک به روی صورتش کشید و آماده رویارویی دوباره با چارلز لی شد. در سال ۱۷۸۲، لی مراسم یادبودی برای هیثم برگزار کرد. در این زمان کانر خود را به مراسم رسانده بود و قصد داشت با عبور مخفیانه از جمعیت، خود را به لی رسانده و او را بکشد. متاسفانه برای او، سربازان وی را شناسایی و دستگیر کردند. لی در این زمان به کانر گفت که او مرد بزرگی را به قتل رسانده است و قصد ندارد او را به این راحتی بکشد. او گفت کانر باید شاهد مرگ همه عزیزانش، قبیله‌اش و همه چیزهایی که برایش تلاش کرده باشد. لی سپس آنجا را ترک کرد و به ماموران گفت هرچقدر آرزو دارند او را بزنند. پس از رفتن لی، کانر خود را از دست نگهبانانش نجات داد و تعقیب لی را از سر گرفت. او در یک کشتی زندانیان مخفی شد و در این محل توانست موقعیت بعدی لی، یعنی رفتن او به بوستون را متوجه شود.

کانر و قتل چارلز لی
کانر سرانجام چارلز لی را می‌کشد و کلید معبد بزرگ را از دست تمپلارها خارج می‌کند

کانر پس از این به بوستون رفت، جایی که در اسکله آن موفق به دیدن چارلز شد. در این زمان لی پا به فرار گذاشت و تعقیب و گریزی دامنه‌دار آغاز شد. چارلز خود را به یک کشتی نیمه ساخت رساند و از این فرصت برای آتش زدن مسیر کانر استفاده کرد. کانر ولی مصمم‌تر بود و پس از مدت‌ها تعقیب به لی رسید، هرچند در این زمان هر دو پس از شکستن الوار به پایین سقوط کردند و آسیب شدیدی دیدند. لی با وجود جراحت شدید تصمیم گرفت از وضع کانر استفاده کرده و فرار کند. کانر نیز شدیدا مجروح شده بود ولی با این وضع نیز به تعقیب لی ادامه داد. او سرانجام سرنخ‌هایی از لی پیدا کرد. چارلز به یک مهمانخانه رفته بود و کانر نیز خود را به آنجا رساند. پس از ورود به مهمانخانه، کانر لی را دید که خسته و ناتوان روی صندلی نشسته و منتظر رسیدن فرشته انتقامش است. کانر نیز نزد او رفت و در صندلی کنار وی نشست. درحالی که هر دو به شدت مجروح بودند، لی کانر را دعوت به نوشیدن کرد. پس از این هر دو جام خود را نوشیدند و در ادامه کانر با یک خنجر لی را کشت و پس از گرفتن انتقامش، حلقه او را نیز برداشت.

حفاظت از آینده 


شش ماه بعد، کانر به دهکده موهاک خود برگشت و متوجه شد که همه بومیان آنجا را ترک کرده بودند. در این محل فقط یک مرد سفیدپوست تنها حضور داشت که کنار آتش نشسته بود. کانر در مورد متروکه بودن دهکده سوال پرسید. مرد سفیدپوست پاسخ داد که همه بومیان قبایل را ترک کردند و به غرب کوچیده‌اند. او گفت اکنون زمین‌ها متعلق به مردی در نیویورک است و او هم اختیار اینجا را به کنگره داده است. هنگامی که کانر پرسید دقیقا چه اتفاقی افتاده، مرد پاسخ داد بومیان دیگر انگلیسی‌ها را نداشتند که از آن‌ها دفاع یا آذوغه به دستشان برسانند. پس از همکاری بومیی‌ها با انگلیسی‌ها، خطر بزرگی ان‌ها را از جانب دولت جدید تهدید می‌کرد و آن‌ها نیز قبایل را ترک کردند. دولت آمریکا حالا این زمین‌ها را خواهد فروخت چون مالیات‌دهنده‌ای داخل آن زندگی نمی‌کند.

کانر پس از این به کلبه بزرگ قبیله رفت، جایی که سال‌ها پیش با مادر قبیله در مورد آینده صحبت کرده بود. او جعبه حاوی توپ کریستالی را پیدا کرد و متوجه شد که بومیان آن را از عمد پشت سر خود رها کردند. پس از بازکردن جعبه و لمس گوی، ناگهان بار دیگر جونو ظاهر گردید. جونو ابتدا به کانر به خاطر ورود مجددش خوشامد گفت. کانر اما با عصبانیت به جونو گفت مردمش از قبایل کوچانده شدند، توسط همان افرادی که او خواسته بود با آن‌ها متحد شود.

جونو در پاسخ گفت همه‌چیز طبق پیش‌بینی پیش رفته و او و قبیله‌اش نیز نقش خود را در تحقق آن به خوبی ایفا کرده اند. او سپس گفت چیزی به نام عدالت مطلق وجود ندارد و مهم‌ترین نقش کانر در این ماجرا به دست آوردن حلقه طلسم و خارج کردن آن از دست تمپلارها بوده است. او سپس گفت وظیفه او اینک این است که آن را مخفی کند. به شکلی که هیچ کس قادر نباشد آن را پیدا کند. جونو پس از این گفت آن را مخفی کن و پس از این آزادانه به زندگی‌اش ادامه دهد.

کانر کن‌وی
کانر تبرش را به نشانه پایان جنگ از ستون خارج می‌کند

کانر پس از این به داون‌پورت هاومستد برگشت و طلسم را در قبر پسر آکیلیز، یعنی کانر داون‌پورت مدفون کرد. او سپس به عمارت رفت و تصویر تمپلارها را که همگی‌شان را کشته بود سوزاند. پس از این کانر از عمارت خارج شد و تبرش را از ستون بیرون آورد؛ به نشانه اینکه دیگر جنگ به پایان رسیده است. او سپس به شکلی بی‌تفاوت و با حسرت تبر را به کناری انداخت. کانر پس از این به نیویورک رفت و شاهد روز خروج بود. جایی که آخرین کشتی‌های انگلیسی نیز در حال ترک مستعمره‌ها بودند. با شادی مردم، کانر نیز لبخند زد ولی اندکی بعد، او شاهد بازار بردگان بود؛ جایی که مردی سفید‌پوست درحال معرفی چند برده سیاه پوست به مشتریانش بود. او سپس گفت هرکسی در دنیای جدید آزاد است... ولی نه هنوز.

کانر پس از این در همین شهر با واشنگتن ملاقات کرد. او از جورج پرسید حالا که جنگ تمام شده چه برنامه‌ای دارد؟ واشنگتن گفت قصد دارد خود را بازنشسته کند. کانر در ادامه واشینگتون را برای اینکه قصد دارد از قدرت کناره‌گیری کند تحسین کرد ولی گفت این ایده جالبی نیست و یک رهبر مسئول باید به هدایت مردم ادامه دهد.

مشاوره به جورج واشنگتن 


جورج واشینگتون و سیب عدن
واشینگتون سیب عدن خود را به کانر نشان می‌دهد

دوسال پیش از پایان جنگ و در سال ۱۷۸۱، واشنگتون از طریق یکی از افسران اسیر شده در جریان نبرد یورک‌تاون به سیب عدن دست پیدا کرد. او اما پس از پایان جنگ که تحت تاثیر نیروهای قدرت‌طلبانه سیب عدن قرار گرفته بود از کانر خواست تا نزد او برود تا کابوس‌های خود را با او به اشتراک بگذارد. پس از نشان دادن سیب عدن به واشینگتون، کانر طراحی آن را به عنوان یکی از تکه‌های عدن شناخت. او درادامه سیب عدن را لمس کرد که باعث شد هر دو وارد محیط نکسوس شوند و از طریق محاسبات مینروا سرنوشت دیگری را مشاهده کنند. اینکه اگر واشینگتون از قدرت سیب عدن برای کنترل مردم استفاده کند چه سرنوشتی در انتظار او و مردم خواهد بود. در این پیش‌بینی، واشینگتن با عنوان "شاه واشینگتون" به تاج و تخت پادشاهی ایالات متحده می‌رسید. پادشاهی به مرکزیت نیویورک که یک اهرام به شکل اهرام مصر مقر فرمانروایی او خواهد بود. در این زمان او تحت تاثیر قدرت کنترل سیب عدن به مستبدانه حکومت می‌کرد و مورد اعتراضات شدید مردمی واقع می‌شد.

پس از دیدن این پیش‌بینی‌ها، کانر و جورج هر دو سیب عدن را رها کرده و از نکسوس خارج شدند. پس از این واشنگتن گفت این شئ را از او دور کند چون دنبال چنین قدرتی نیست. او گفت اصلا این شئ را به آب بیاندازد تا هیچ کس نتواند به آن دست پیدا کند. کانر پذیرفت و پس از گفتن اینکه هیچ مرد فانی نباید قدرتی بی‌انتها داشته باشد همراه با واشینگتون سیب عدن را برای غرق کردن در اقیانوس با خود برد.

کانر و سیب عدن
کانر سیب عدن را به آب می‌اندازد

در این زمان که کانر و واشینگتون با کشتی از بندر دور شدند تا سیب عدن را به آب بیاندازند. در این حین که کانر سیب عدن را به بیرون از اتاق برده بود، سیب عدن توهمی در ذهن واشینگتون ایجاد کرد که ایالات متحده نیازمند یک پادشاه است مانند همه کشورهای دیگر. با این حال او که پیش‌بینی پادشاهی را دیده بود در مقابل این ایده ایستاد و گفت یک پادشاه دیگر برای ایالات آزاد اشتباه بزرگ‌تری است. پس از این کانر سیب عدن را به آب انداخت و توهم نیز از ذهن واشنگتون خارج شد.

بازسازی محفل 


در سال ۱۷۸۴، کانر تلاش کرد تا یک برده زن فراری به نام پیشنس گیبس را متقاعد به پیوستن به اساسین‌ها کند ولی موفق نبود. او در ادامه نامه‌ای به اولین دو گرندپری نوشت و به او گفت این برده را درمحفل جذب کند چون شانس متقاعد کردن او بیشتر از خودش است. پس از این اولین به این برده کمک کرد تا اربابش را بکشد و در ادامه این کار باعث پیوستن پیشنس به محفل اساسین‌ها شد.

در مارس ۱۸۰۴، کانر به یک اساسین از هائیتی به نام اسیوسا نامه نوشت و گفت می‌تواند در آموزش‌ها به محفل آن‌ها کمک کند. کانر این نامه را درپاسخ به اسیوسا که در مورد انقلاب هائیتی صحبت کرده بود نوشت.

کانر پس از این با یک زن بلوند ازدواج کرد و صاحب چند بچه شد. در ادامه اما او و همسرش از یکدیگر جدا شدند و بچه‌ها نیز همراه با مادرشان رفتند. کانر پس از این و تا آخر عمر با خود و خاطراتش زندگی کرد و در زمانی نامشخص نیز درگذشت.

نکات 

  • نام اصلی کانر یعنی "Ratonhnhaké:ton" (با تلفظ دقیق Ra-doon-ha-ge-doon) یا "را-دون-ها-گه-دون" در زبان موهاک به معنای "زندگی خراشیده" است. این اشاره به تلاشش برای مبارزه برای زندگی است.
  • نام کانر (Connor) برخلاف نام دیگر اساسین‌های مشهور مانند آکویلوس، الطائر ابن لا احد، اتزیو آئودیتوره، اولین دو گرندپره و نیکولای اورلوف به پرنده خاصی ارتباط ندارد. کانر یک نام از ریشه ایرلندی به معنی "lover of wolves" یا "عاشق گرگ‌ها" است.
  • صداگذار کانر نووا واتس برای ایفای نقش کانر از بازی وس استودی در فیلم آخرین موهیکان الهام گرفته بود.
  • انیمیشن بالا رفتن از صخره‌ها برای کانر از ویدئوهای صخره‌نورد دن اوسمان الهام گرفته شده است.
  • کانر قرار بود ابتدا یک بومی خالص آمریکایی باشد ولی پس از این تیم توسعه تصمیم گرفت او یک بومی-بریتانیایی باشد.
  • کانر موقعیت منحصربه‌فردی در میان اساسین‌هایی داشت که جد دزموند مایلز محسوب می‌شدند. او درحالی به اساسین‌ها پیوست که هیچ کدام، نه پدر و نه مادر وی اساسین نبودند. با این حال گرچه هیچ وقت او را ندید، پدربزرگ کانر یعنی ادوارد کن‌وی یک اساسین بود.
منبعآ سایت فرقه ی قاتلان
برگرفته شده از سایت بازی پدیا


::اگر از این دست نوشته خوشت اومد اون رو به اشتراک بذار::
کپی با ذکر : "گردآوری شده توسط سایت فرقه ی قاتلان" مانعی ندارد.

نوشته های همسان


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]